Prejsť na obsah
Dianie na SvF

Ateliér Babylon sa 30.9.2014 stal dejiskom nezabudnuteľnej rozlúčky s letom s benefičným podtónom. Akciu Stavbárske srdce zorganizovali študenti Stavebnej fakulty v Bratislave, Rasťo Kvasnica a Marek Kocourekv úzkej spolupráci s dekanom fakulty. Hlavnou myšlienkou bolo zabaviť ľudí a zároveň finančne podporiť nadáciu ŠŤASTNÉ SRDCIA Detskej kardiochirurgie v Bratislave.  Išlo o vôbec prvú akciu svojho druhu na Slovensku s takýmto konceptom. Nad akciou prevzal záštitu dekan Stavebnej fakulty.

Že akcia mala skutočne nadupanýlineup, svedčia mená účinkujúcich:

Maťo Drgaalias DJ Emtydee,tanečné skupiny BBoys a BM Generation, tanečné bratstvo IMPULZ CREW + El Prcinho, Strapo, hiphopová kapela VajkreS.

Krstným otcom a headlinerom akcie Stavbárske srdce nebol nikto iný ako Miro DJ EKG Ecker - najžiadanejší DJ slovenskej scény.

Počas akcie boli priamo v klube Babylon rozmiestnené zberné urny, do ktorých mohli všetci prítomní prispieť dobrovoľnou sumou a spraviť tak dobrý skutok. Čiže okrem časti vstupného každý jeden darovaný cent išiel na účet nadácie, ktorá pomáha zachraňovať srdiečka tých najbezbrannejších drobcov.

Aby organizátori dokázali všetkým prítomným aj neprítomným, že akcia Stavbárske srdce nie je žiadnou jednorazovkou, práve naopak, že z nej chcú urobiť tradíciu, cca o polnoci prebehol krst za prítomnosti prodekana Stavebnej fakulty doc. Ing. Petra Makýša, kardiochirurga z oddelenia detskej kardiochirurgie na Kramároch MUDr. Pavla Valentíka a krstného otca celej akcie, ktorým bol Miro DJ EKG Ecker. Ten symbolicky vodou oblial plagát akcie podpísaný všetkými účastníkmi.

Po krste patrilo celé pódiumVajkreSákom, ktorých vystriedal Miro DJ EKG Ecker a do rána udržal všetkých na parkete DJ Melone.

Z účasti asi 730 prítomných ľudí sa z celej akcie vyzbieralo krásnych 681 €, ku ktorým pribudlo zo Stavebnej fakulty STU v Bratislave vďaka jej dekanovi ďalších  719 €. Na nadáciu ŠŤASTNÉ SRDCIA Detskej kardiochirurgie v Bratislave tak putovalo 1400 €, ktoré odovzdal dekan primárovi Detskej kardiochirurgie.Možno len dúfať, že sa na Slovensku bude konať viac akcií s takýmto skvelým úmyslom!

Dojem z akcie za všetkých vyjadrili chalani z FrozenChicken:

"Sme veľmi radi a poctení, že sme aj my mohli pomôcť s týmto projektom, veľký rešpekt Rasťovi aj Marekovi, akcia dopadla na jedničku a tešíme sa na ďalší ročník. Dúfame, že vyzbierané peniaze pomôžu tým, ktorí to potrebujú."