Prejsť na obsah
Dianie na SvF

V dňoch 6. až 9. júla 2022 sa konala konferencia International Youth Conference on Energy 2022 (IYCE). Voľba organizátorov konferencie padla na mesto Eger, kde všetci účastníci mohli obdivovať krásy severného Maďarska, údolia Egerského potoka v pohorí Bükk. Konferenciu zorganizovala Študentská energetická asociácia s podporou študentov Maďarskej elektrotechnickej asociácie, Maďarskej vedeckej spoločnosti energetickej ekonomikyMaďarskej energetickej spoločnosti. Cieľom konferencie bolo tiež nadväzovanie kontaktov so študentmi z univerzít v rôznych krajinách.

Počas konferencie zazneli prednášky na rôzne témy, ako je digitálna transformácia energie, obnoviteľné zdroje energie a jadrová energia, prevádzka elektrického vedenia, energetické inžinierstvo, ale aj nukleárna energia alebo pohony a motory. Zazneli mnohé prednášky svetových expertov a program doplnili prednášky študentov doktorandského štúdia z rôznych krajín, ako je Maďarsko, Slovensko, Slovinsko, Rakúsko a USA.

 

Organizátori konferencie nás privítali počas uvítacej recepcie, ktorá sa niesla v duchu príjemných priateľských rozhovorov, počas ktorých sa nadviazali kontakty medzi jednotlivými univerzitami. Dni boli spríjemnené aj prestávkami na kávu a obedom v príjemnom prostredí reštaurácie s terasou. Jednou z kľúčových špecialít konferencie je, okrem vysokej profesionálnej úrovne, veľký dôraz kladený na to, aby boli tieto dni nezabudnuteľné aj na spoločenskej úrovni. Tento rok organizátori pripravili niekoľko skvelých spoločenských podujatí. Jedným z nich bola prechádzka po meste Eger, spojená so zábavnými aktivitami. Posledný deň konferencie sa všetci účastníci konferencie stretli na príjemnom galavečere, ktorý sa konal v krásnom slávnostnom prostredí historického kaštieľa v Egeri.

Oceňujeme vysokú úroveň konferencie po profesionálnej stránke aj vzhľadom na to, že program konferencie bol veľmi pestrý. Taktiež je potrebné vyzdvihnúť profesionalitu organizačného tímu, ktorý zabezpečil konferenciu po všetkých stránkach v maximálnej možnej miere.

Text, foto: Ing. Anna Predajnianska, Katedra technických zariadení budov SvF