Prejsť na obsah
Uchádzači

Stavebná revolúcia 4.0 neznamená iba využívanie najnovších technológií. Hlbší význam spočíva v ich využití v prospech životného prostredia a riešenia environmentálnych problémov súčasnosti. Stavebníctvo môže významne prispieť do súboru opatrení, ktoré budú nielen riešením následkov, ale aj zmierňovaním ich príčin. Preto táto problematika nachádza svoje miesto už vo všetkých študijných programoch Stavebnej fakulty STU.

Ľudia budú stále potrebovať bývanie, kancelárie, fabriky, školy, kiná, haly, mosty, vodné elektrárne, či tunely... ale bude záležať aj od Teba ako sa zmení ich výstavba a ako bude spĺňať nové kritériá nastavené spoločnosťou. Tie environmentálne. Riešenia budú na Tebe a technológie Ti v tom pomôžu. Či už budeš pracovať na energetickej hospodárnosti budovy, alebo zvažovať proces výstavby a použitie materiálov, riešenia pre neprehrievanie miestnej klímy, zachytávanie a hospodárenie s dažďovou vodou, alebo aj čistenie a úpravu vody.
 
Možno sa budeš venovať protipovodňovým opatreniam, ochrane pôdy či úprave a revitalizácii ekosystémov. Na Stavebnej fakulte STU sa budeš pritom učiť od odborníkov uznávaných vo svete a výnimkou nebude ani spoludržiteľ Nobelovej ceny.
Spolu chránime životné prostredie

Zelenú má ekovýstavba...

Ekologické zachytávanie a hospodárenie s dažďovou vodou Enviromentálne technológie pri protipovodňových opatreniach

Ekologické zachytávanie a hospodárenie
s dažďovou vodou

Enviromentálne technológie pri
protipovodňových opatreniach

Ekologický prístup k čisteniu a úprave vody Ochrana pôdy, protierózna ochrana
Ekologický prístup k čisteniu a úprave vody
 
Ochrana pôdy, protierózna ochrana
 
Úprava miestnej klímy Úprava a revitalizácia ekosystémov
Úprava miestnej klímy

Úprava a revitalizácia ekosystémov

Zelené EKO stavby

Pridaj sa k nám
a staň sa súčasťou stavebnej revolúcie!

Stavebná revolúcia

 

Prihláška na štúdium

Zelené EKO stavby