Prejsť na obsah
Uchádzači

Stavebná revolúcia 4.0 je tu.Stavebná revolúcia

Jej hnacou silou môžeš byť práve TY!

Od zábavy s dronom k špičkovému odborníkovi v stavebníctve... čakajú Ťa moderné softvérové nástroje, virtuálna realita i umelá inteligencia!

Vieš o tom, že Tvoj záujem o drony, virtuálnu realitu i umelú inteligenciu môžeš využiť profesionálne aj v stavebníctve? Pokiaľ ťa navyše láka výstavba, architektúra a reálna tvorba životného prostredia, je to ideálna kombinácia. Namiesto rysovacej dosky tu budeš častejšie využívať špičkové softvérové nástroje modelovania, projektovania, 3D tlače, laserového skenovania reality, počítačového predpovedania... Slovom stavebná revolúcia 4.0 sa rozbieha na Stavebnej fakulte STU a aj Ty môžeš byť jej hnacou silou.

Bakalárske štúdium - bližšie informácie

Od virtuálnej reality až k špičkovej vešteckej guli

Tak neváhaj a vstúp do posluchární, laboratórií a ateliérov na Stavebnej fakulte STU plnej špičkových technológií. Predstavujú vynikajúci predpoklad Tvojej úspešnej praxe. Počas štúdia sa naučíš pracovať s najmodernejšími softvérovými nástrojmi ako BIM – Building Information Modeling, projektovať vo virtuálnej a interaktívnej realite, tlačiť 3D modely ako aj skenovať prostredie laserom prostredníctvom pilotovania drona. Ovládnuť môžeš aj špičkovú „vešteckú guľu“ moderného stavebníctva - Machine Learning, ktorá využíva strojové učenie a umelú inteligenciu na znižovanie rizika a predpovedanie rôznych variant v prípade mnohých premenných. Napríklad pri neistote spojenej s vlastnosťami geologického prostredia, ale aj pri zefektívňovaní procesu realizácie stavebných konštrukcií. Prostredníctvom Digital Water Technology budeš môcť simulovať napríklad aj rôzne problémy urbanizovaných povodí. Ale sú tu aj ďalšie technológie, ktoré môžeš podriadiť svojej práci...

Zelenú má ekovýstavba

Stavebná revolúcia 4.0 však neznamená iba využívanie najnovších technológií. Hlbší význam spočíva v ich využití v prospech životného prostredia a riešenia environmentálnych problémov súčasnosti. Stavebníctvo môže významne prispieť do súboru opatrení, ktoré budú nielen riešením následkov, ale aj zmierňovaním ich príčin. Preto táto problematika nachádza svoje miesto už vo všetkých študijných programoch SvF STU.

Ľudia budú stále potrebovať bývanie, kancelárie, fabriky, školy, kiná, haly, ale aj mosty, vodné elektrárne, či tunely... ale bude záležať aj od Teba ako sa zmení ich výstavba, ako bude spĺňať nové kritériá nastavené spoločnosťou. Tie environmentálne. Riešenia budú na Tebe a technológie Ti v tom pomôžu. Či už budeš pracovať na energetickej hospodárnosti budovy, alebo zvažovať proces výstavby a použitie materiálov, riešenia pre neprehrievanie miestnej klímy, zachytávanie a hospodárenie s dažďovou vodou, alebo aj čistenie a úpravu vody. Možno sa budeš venovať protipovodňovým opatreniam, ochrane pôdy, či úprave a revitalizácii ekosystémov. Na Stavebnej fakulte STU sa budeš pritom učiť od odborníkov uznávaných vo svete a výnimkou nebude ani spoludržiteľ Nobelovej ceny.

Úspešní a najlepšie platení

Stavebná fakulta STU ti ponúka osem bakalárskych programov, v ktorých dostaneš skvelý základ pre tvoju ďalšiu špecializáciu v jednom z 13 inžinierskych študijných zameraní. Po absolvovaní štúdia na SvF STU budeš patriť k najlepšie plateným a na trhu žiadaným odborníkom stavebníctva. Uplatnenie hraničí takmer s istotou. Miera úspešnosti absolventov SvF STU dosahuje hodnotu až 97 %.

Pridaj sa k nám a staň sa súčasťou stavebnej revolúcie!

Prihláška na štúdium