Prejsť na obsah
Diane na SvF

Organizácie plaveckej časti Majstrovstiev STU sa tento rok pôvodne ujala Fakulta elektrotechniky a informatiky. Žiaľ, na poslednú chvíľu bolo nutné bazén z technických príčin zatvoriť a urýchlene nájsť náhradného usporiadateľa. Keďže Stavebná fakulta ako jediná ďalšia bratislavská fakulta disponuje bazénom, výber bol jasný. Dejiskom M-STU v plávaní sa stala práve ona.

Podujatie sa konalo 25. apríla 2017, zúčastnili sa ho štyri desiatky študentov zo šiestich fakúlt STU. Vedúcich družstiev a pretekárov privítal prodekan Stavebnej fakulty pre vzdelávanie doc. Ing. Peter Makýš, PhD. a súťaž slávnostne otvoril.

Súťažilo sa v štyroch individuálnych disciplínach - 50m voľný spôsob, prsia, znak a motýlik, a v štafetách 4x 50m voľný spôsob mužov a žien. Konkurencia bola veľmi vyrovnaná, jednotlivé fakulty prišli reprezentovať naozaj vynikajúci plavci. Mali sme možnosť vidieť množstvo úžasných výkonov, osobných rekordov a húževnatého zápolenia.

Majstrom STU sa napokon jednoznačne stalo domáce družstvo plavcov zo Stavebnej fakulty a získalo tak putovný pohár rektora STU. Druhé miesto obsadila Fakulta chemickej a potravinárskej technológie a na treťom mieste skončila Materiálovo technologická fakulta so sídlom v Trnave. Medaily a diplomy víťazom jednotlivých kategórií odovzdal zástupca vedúcej Katedry telesnej výchovy SvF Mgr. Marián Decký.