Prejsť na obsah
Dianie na SvF

3. MAJSTROVSTVÁ SLOVENSKA V RÝCHLOSTI PROJEKTOVANIA

BIM asociácia Slovensko, Vydavateľstvo Eurostav a Stavebná fakulta STU v Bratislave v spolupráci s partnermi pripravujú 3. ročník súťaže BIM CHALLENGE pre študentov VŠ. Podujatie sa uskutoční 13.4.2018 na Stavebnej fakulte STU v Bratislave.

AKO PREBIEHA SÚŤAŽ?

Prihlásení študenti dostanú na mieste konania súťaže jednotné a kompletné podklady (PD pre PSP) k objektu (rodinný dom), ktorý je nutné naprojektovať v súlade s BIM princípmi vo Vami zvolenom softvéri. Zadanie je koncipované tak, aby bolo zvládnuteľné na úrovni schopností študentov, takže sa nemusíte obávať. Vieme, že ste študenti a že sa ešte len učíte. Nikto učený z neba predsa nespadol.

Po uplynutí stanoveného času (5h) odborná komisia vyhodnotí celkovú rozpracovanosť a kvalitu podkladov, ktoré ste odovzdali. Zameria sa najmä na konzistenciu modelu (správne napojenie konštrukcií, tvorbu výkresov z modelu, prípadné dokresľovanie 2D prvkami, atď.) a kvalitu požadovaných výstupov (či majú Vaše výkresy, alebo iné dodané súčasti, všetky náležitosti uvedené v zadaní). V prípade, že všetko v požadovanej kvalite odovzdáte skôr, získate časovú bonifikáciu. Vaše diela po odovzdaní hodnotí odborná komisia a výhercovia získajú veľmi zaujímavé vecné ceny.

Pozrite si FOTO a VIDEO z BIM CHALLENGE & WORKSHOP 2017.

CIEĽ SÚŤAŽE

Cieľom súťaže je podporiť BIM projektovanie na Slovensku, motivovať VŠ študentov k zvyšovaniu zručností a sprostredkovať umiestnenie týchto študentov vo firmách, ktoré podporujú inovatívne riešenia a sú lídrami na trhu v oblasti informačného modelovania stavieb. Verte / neverte, je o Vás veľký záujem!

TERMÍNOVNÍK SÚŤAŽE

07.3.       Spustenie registrácie
31.3.       Ukončenie registrácie
06.4.       Predkolo súťaže (v prípade veľkého množstva záujemcov)
13.4.       BIM CHALLENGE 2018

AKO SA ZAREGISTROVAŤ?

Sledujte stránky www.bimas.sk alebo FB profil BIM asociácia Slovensko a hľadajte registračný link, alebo kliknite TU.

V prípade otázok sa môžete obrátiť na koordinátora súťaže:

Ing. Tomáš Funtík, PhD.
funtik@bimas.sk