Prejsť na obsah
Dianie na SvF

V pondelok 27. 4. bola hosťom Nočnej pyramídy na RTVS - Rádiu Slovensko doc. Oľga Hubová z našej Katedry stavebnej mechaniky, ktorá sa venuje účinkom vetra na stavebné konštrukcie. Rozhovor viedla moderátorka Katarína Martinková a zo záznamu si ho môžete vypočuť na webe RTVS.

V rozhovore sa okrem iného dozviete o našom aerodynamickom tuneli - unikátnom zariadení, ktoré je na Slovensku ojedinelé. Umožňuje realizovať experimenty na zmenšených modeloch budov a konštrukcií tak, že simuluje náhodnú štruktúru prírodného vetra, rovnako ako aj aerodynamické skúšky pri ustálenom prúdení s rovnomerným rozložením rýchlosti. Náš aerodynamický tunel je porovnateľný s najkvalitnejšími zariadeniami
tohto druhu v Európe a vo svete a nachádza sa v Centrálnych laboratóriách SvF v Bratislave-Trnávke.

Aerodynamický tunel

Nočná pyramída - nočná talkshow Rádia Slovensko - ponúka exkluzívne rozhovory so zaujímavými hosťami. Moderátori do štúdia pozývajú populárnych umelcov, významných vedcov, úspešných športovcov, lekárov, či pedagógov, s ktorými diskutujú na zábavné i vážne témy a odkrývajú podrobnosti z ich profesijného i osobného života. Talkshow Nočná pyramída pripravuje RTVS - Slovenský rozhlas, Rádio Slovensko, SRo1.

Prevzaté z webu RTVS: https://www.rtvs.sk/radio/archiv/11436/1323802.