Prejsť na obsah
Dianie na SvF

(Ideme na Akademické majstrovstvá Slovenska do Nitry, 27.-28. mája 2014).

Volejbalistky SvF opäť majsterky Vysokoškolskej ligy Bratislava

 

SvFSTUvs. FiF UK (2:1)

Hneď prvý zápas v letnom semestri medzi Filozofickou fakultou a Stavebnou fakultou bol akýmsi predčasným finále. V tomto zápase sa stretli víťazi základných skupín, teda dal sa očakávať vyrovnaný a kvalitnývolejbal. Tieto očakávania sa do bodky naplnili, bol to boj o každú loptu. V prvom sete sme zaspali úvod a po chybách sme prehrávali 6:1.Za tohto stavu sme zobrali timeout,  počas ktorého sme sa snažili povzbudiť. Táto krátka prestávka nám pomohla a začali sme hrať našu hru. Do koncovky setu sme ťahali za kratší koniec. Obracať nepriaznivý stav - to je také naše, a tak sme tento set dotiahli do úspešného konca.

            Druhý set bol veľmi podobný tomu prvému, ale v tomto sete si naše súperky svoj náskok udržali až do konca a zaslúžene ho aj vyhrali. A bolo 1:1 na sety.

            O víťazstve sa rozhodovalo až v treťom sete. Konečne sme sa dostali do hernej pohody. Dobrým servisom sme potrápili súperky, ktoré na príjme nebojovali len s loptou ale aj s nízkym stropom našej telocvične. V tomto sete sme boli jednoznačne lepšie a víťazstvo sme si už nenechali ujsť. Po skončení tretieho setu sme sa tešili z vyhratého zápasu a z bodov do tabuľky, ktoré boli pre nás veľmi cenné, pretože nasledujúce dva zápasy neboli pre nás o nič ľahšie.

FMFI UK vs. SvF STU (1:2)

V tomto zápase sme sa stretli so súperkami z „matfyzu“, s ktorými sme hrali aj v základnej časti súťaže. Vtedy nám ako jediné dokázali ukradnúť aspoň set. Tento zápas bol pre nás veľmi náročný z toho dôvodu, že sa na ňom kvôli školským povinnostiam nemohla zúčastniť naša prvá nahrávačka Mirka. A tak prvé dva sety zápasu boli pre nás skôr o zohrávaní sa. V prvom sete sme opäť klasicky „zaspali úvod“ a do polovice setu sme ťahali za kratší koniec. Ale koncovka bola naša!Hlavne zásluhou dobrých útokov. V druhom sete sme sa trápili na prihrávke a nevedeli sme si poradiť so súperovým ťažkým servisom. V treťom sete to bol opäť boj o každú loptu, ale opäť sme vyhrali zásluhou razantného útoku. Postarala sa oň skvele hrajúca striedajúca smečiarka Maťka Gašpárková, ktorá svojím výkonom potiahla celý tím kvíťazstvu.

PRIF UK vs. SvF STU (0:3)

Toto bol posledný, z papierovo silných, pre nás veľmi špecifický súper. Práve s Prírodovedeckou fakultou UK sme minulý rok odohrali finále súťaže! V minulom roku to bol náš najväčší súper. Keďže sme PRIF v základnej skupine nemali, bol to náš prvý vzájomný zápas od minuloročného finále. Tento súper je nebezpečný tým, že prírodovedeckú fakultu navštevuje množstvo hráčok z Extraligy. Väčšina z nich vysokoškolskú ligu zvyčajne nehráva, ale ako sme sa na minuloročnom finále presvedčili, tak PRIF je schopný z týždňa na týždeň postaviť úplne iný mančaft.

Zápas sme už tradične začali tak, že po pár loptách sme prehrávali. Ale zo skúsenosti je už jasné, že set ktorý na začiatku začneme prehrávať, dotiahneme do víťazného konca . Nebolo tomu inak ani tento raz. Aj keď by sa podľa výsledného skóre mohlo zdať, že zápas bol našou jednoznačnou záležitosťou, nebolo tomu tak. Bol to ťažký boj o každú loptu. Chvíľu vyhrával jeden, chvíľu druhý. Víťazstvo sme získali predovšetkým lepšou prihrávkou, z ktorej potom vyplynuli aj lepšie možnosti na útok. Prvé dva sety boli ako na hojdačke, ale napokon sme lepšie nervy mali my. Keďže sa zápasy hrajú na tri hrané sety, tak už po prvých dvoch bolo jasné, že tento zápas sme vyhrali. Tretí set bol pre nás už len akousi exhibíciou. Hrali sme uvoľnene a  vyhrali sme ho celkom jednoznačne.

FTVS UK vs. SvF STU(0:3)

Na štvrtý ligový zápas finálovej skupiny sme nastúpili na palubovke Fakulty telesnej výchovy a športu UK. Mali sme jasný cieľ – vyhrať! A to nielen tento zápas, ale aj celú vysokoškolskú ligu a obhájiť.tak tituly z predchádzajúcich ročníkov. Podľa papierových predpokladovsme tých najťažších súperov  tohto ročníka už zdolali. Nie vždyide všetko podľa našich očakávaní, preto ani tento tím sme nechceli podceniť. Nastúpili sme v najsilnejšej zostave a čakali, akú hru predvedie náš súper. V tomto prípade sa žiadne veľké prekvapenie nekonalo a prvý set sme vyhrali veľmi rýchlo. Druhý set sme si po nesústredenom úvode a niekoľkých chybách vlastnou vinou predsa len trošku zdramatizovali. Ale po oddychovom čase sme vytiahli kvalitný servis a už do konca setu sme súpera už k ničomu nepustili.  Tým sme si zaistili vyhratý set a aj zápas.

Zápas sme už vyhrali a tak sme si mohli dovoliť pár experimentov v zostave. Spolu s hráčkami z lavičky sa v zostave objavili hráčky zo základnej šestky. Tie však nehrali  na svojich klasických postoch. Napríklad nahrávačka Mirka hrala na smeči a ja ako blokárka tiež na smeči. Aj tento set sme vyhrali síce nie tak jednoznačne, ale o to zábavnejšie. Veď prečo by sme športovali, keby to nebola zábava? O týždeň nás čaká posledný zápas sezóny a verím, že aj veľká radosť z titulu.

FaF UKvs. SvF STU (0:3)

Posledný zápas sezóny  sme odohrali na Farmaceutickej fakulte UK. Na tento zápas sme sa tešili a aj netešili súčasne. Každá z nás už chcela mať titul vo vrecku. No najprv sme museli vyhrať aj tento zápas. Už počas rozcvičky sme si všimli, že farmaceutky majú vo svojich radoch niekoľko šikovných hráčok, ktoré mnohé z nás poznali z ligových súťaží v rámci svojich klubov. Pred začiatkom zápasu sme dostali ešte pár dobrých rád od našej trénerky a zápas sa mohol začať. Prvý set sme sa trošku hľadali a súperky nás potrápili servisom, no set sme dotiahli do úspešného konca. Do druhého setu sme nastúpili s jemne pozmenenou zostavou. Táto zmena nám pomohla predovšetkým pri prihrávkach, s ktorými sme mali v prvom sete trošku problém.  Tento set sme vyhrali s pohodlným náskokom.

Poslednou loptou druhého setu sme vyhrali nielen tento set a zápas, ale čo je hlavné celú vysokoškolskú ligu. Úspešne sme obhájili minuloročné víťazstvo! A to úplne jednoznačne, veď sme počas celého roka neprehrali ani jeden jediný zápas!

Ako každý zápas aj tento sa hral na tri hrané sety. Takže aj keď už bolo jasné ,že sme vyhrali všetko, čo sme len mohli, museli sme dohrať ešte tretí set. V tomto sete si zahrali všetky, ktoré nehrali v prvých dvoch, aby si každá z nás zahrala víťazný zápas ligy. Spolu s tretím setom sa skončil ďalší, pre nás víťazný ročník Vysokoškolskej volejbalovej ligy žien.

 Po nespočetnom nasnímaní obrázkov víťazov fotografickými aparátmi nadišla tá časť celého stretnutia, na ktorú sme sa vôbec netešili - lúčenie. Tento rok sme sa už definitívne museli rozlúčiť s našou kapitánkou Miškou Kysuckou. A tiež s našou skvelou nahrávačkou Mirkou Sabakovou, ktorá tento rok končí 6. ročník. A aby toho ešte nebolo málo, od budúcej sezóny už s nami nebude môcť hrať ani Monika Orthová (ktorá hrá super na každom poste). Všetky tri majú obrovskú zásluhu nielen na tohtoročnom víťazstve vo Vysokoškolskej volejbalovej lige žien, ale aj navolejbalových úspechoch v minulom roku. Už teraz je jasné, že nám budúci rok budú veľmi chýbať.