Prejsť na obsah
Dianie na SvF

Dovoľujeme si vás informovať, že v rámci programu Akcia Rakúsko – Slovensko, spolupráca vo vede a vzdelávaní, je aktuálne otvorená výzva na predkladanie žiadostí o Štipendium Akcie na letný jazykový kurz nemeckého jazyka v Rakúsku. Základný harmonogram tejto výzvy je:

- Uzávierka na predkladanie žiadostí: 15. 3. 2013

- Výber štipendistov: koniec apríla

- Trvanie letného jazykového kurzu: 3 - 4 týždne (júl/august, presný termín a ďalšie informácie budú oznámené štipendistom po schválení štipendia)

 

Riadiace grémium Akcie určuje každý rok iný odbor, z ktorého sa môžu uchádzači hlásiť, pre rok 2013 sú to technické vedy. O štipendium sa môžu uchádzať študenti a doktorandi zo štátnych a verejných vysokých škôl na Slovensku a zo Slovenskej akadémie vied.

 Okrem týchto štipendií je možné podať si k uzávierke 15. 3. 2013 žiadosť aj v kategóriách Štipendiá Ernsta Macha Akcie pre doktorandov, Výskumné štipendiá Akcie pre postdoktorandov a Štipendiá Akcie pre diplomantov.

V kategórii Štipendiá Akcie na krátkodobé pobyty (1 - 3 dni) sa prijímajú žiadosti priebežne.

 

Podrobnosti o programe môžu záujemcovia nájsť na stránke www.aktion.saia.sk v časti Štipendiá Akcie, pričom záujemca môže využiť aj konzultácie a poradenstvo v 6 pracoviskách SAIA na Slovensku (http://www.saia.sk/sk/pages/kontakty/pracoviska-saia-v-bratislave-a-v-regionoch).