Prejsť na obsah
Dianie na SvF

V akademickom roku 2009/2010 sa uskutočnil už 15. ročník študentskej súťaže a zároveň 7. ročník medzinárodnej súťaže Xella. Úlohou súťaže bolo navrhnúť objekt alebo sústavu objektov s funkčnou náplňou POZNANIA, RELAXU A ZÁBAVY a zároveň vdýchnuť život 4 pylónom bývalej lanovky na zvážanie vyťaženého piesku zo Sandbergu (dnes súčasť bratislavskej mestskej časti Devínskej Novej Vsi). Celkovo sa prihlásilo rekordných 82 súťažných projektov, a to nie len zo Slovenska a Čiech, ale aj z Rakúska, Poľska, Maďarska, či Španielska. Stavebná fakulta bola zastúpená taktiež rekordnými - 7 riešiteľskými kolektívmi. O to viac nás teší Ocenenie mediálneho partnera súťaže - časopisu Bývanie-Stavby-Reality a časopisu Stavba, ktoré získala naša študentka Bc. Stanislava Nemcová.  Zadanie vypracovala za pedagogickej podpory Ing. arch. Zuzany Nádaskej, PhD. z Katedry architektúry SvF STU.

Dňa 25.marca 2010 sa uskutočnilo slávnostné odovzdávanie cien Študentskej súťaže Xella. Slávnostné vyhlasovanie víťazov sa uskutočnilo v priestoroch Expo Clubu v bratislavskej Inchebe. Finančné a vecné ceny víťazom odovzdal konateľ spoločnosti Xella za Českú a Slovenskú republiku Martin Polák. Ceny mediálnych partnerov prišli odovzdať zástupcovia redakcií odborných časopisov.

Ocenenej študentke i jej pedagogičke srdečne blahoželáme!

Zoznam ocenených študentov a kompletnú fotogalériu súťažných prác nájdete na stránke http://www.xella.sk/html/slk/sk/15-rocnik-studentske-sutaze-2009-2010.php