Prejsť na obsah
Dianie na SvF

Ďalší priateľský zápas stavbárov z Bratislavy proti hokejovému družstvu Fakulty stavební VUT (Vysoké učení technické) sa uskutočnil 15.11.2016 v hokejovej hale Sportovní centrum Lužánky v Brne. Fakultu reprezentovali študenti, doktorandi aj zamestnanci fakulty. Akciu svojou účasťou podporil aj prodekan doc. Makýš. Tento rok však naša hráčska účasť bola veľmi nízka, bolo nutné osloviť stavbárov z Brna, aby nám zapožičali niekoľko hráčov. Vďaka tomuto ústretovému kroku sa zápas mohol uskutočniť. Dúfame, že na budúci rok budeme mať dostatok hráčov zo svojich radov a víťaznou odvetou im odplatíme tohoročnú prehru.

Atmosféra na štadióne bola výborná, takmer dvesto študentov z VUT pripravilo pre obecenstvo zaujímavý sprievodný program. Okrem súťaže v streľbe na bránu pomáhali vytvárať správnu atmosféru aj mažoretky. V hľadisku sa dokonca občas objavili náznaky „mexických vĺn“...ponuka chutného vareného vínka už iba dotvárala typickú náladu zimného športového podujatia.

Možno by bol priebeh zápasu trochu iný, keby podpora fanúšikov zo SvF bola väčšia... Ako prvý otvorili skóre študenti FAST VUT. Prvá tretina skončila 2:0 a dúfali sme, že sa nám aj s podporou požičaných hráčov VUT podarí vyrovnať. To sa však nestalo a môžeme povedať, že druhá tretina bola rozhodujúca. Prehrali sme ju 9:2. V tretej tretine sme sa snažili skorigovať nepriaznivý stav, čo sa nám aj čiastočne podarilo a vyhrali sme ju 4:5. Konečný stav zápasu bol však 15:7 v prospech súpera.

Záverečné poďakovanie patrí piatim študentom, ktorí nastúpili do ťažkého súboja, ale aj štyrom pedagógom, ktorí sa striedali proti učiteľom z FAST VUT.

Za náš tím hrali:

Kapitán: Andrej Gračík, 
Hráči: Jakub Rendek, Dávid Bies, Matúš Koleňák, Matej Martínek
Pedagógovia: Ing. Marek Bajtala, PhD. – KGDE, Ing. Róbert Čunderlík, PhD. – KMDG, , Ing. Michal Dušička – KHTE, Mgr. Marián Decký – KTVY

Skórovali: Andrej Gračík 2x, Jakub Rendek, Matúš Koleňák, Ing. Marek Bajtala 2x a Ing. Michal Dušička.

”bodka ”Bodka ”Bodka ”Bodka

”Bodka ”Bodka ”Bodka ”Bodka

”Bodka ”Bodka ”Bodka ”Bodka

Touto cestou by sme radi oslovili hokejistov študujúcich na našej fakulte, aby sa v prípade záujmu o reprezentáciu SvF v hokeji informovali na Katedre telesnej výchovy na 18. poschodí bloku C alebo na e-mail adrese marian.decky@gmail.com, marian.decky@stuba.sk.