Prejsť na obsah
Dianie na SvF

Dňa 20. 10. 2011 sa v Multifunkčnom kultúrnom centre Univerzitnej knižnice v Bratislave uskutočnil už 6. ročník medzinárodnej konferencie Budovy a prostredie 2011 s témou "Vízie verzus bežná prax a legislatíva v oblasti trvalo udržateľnej výstavby na Slovensku a v okolitých krajinách".

Cieľom konferencie bolo prehĺbiť diskusiu a zvýšiť povedomie o environmentálnych a sociálnych problémoch zastavaného územia v celej šírke a komplexnosti tejto témy. Podrobnejšie informácie o obsahu konferencie sa nachádzajú na internetovej adrese www.cab.sk/be2011.

Podujatie bolo organizované Slovenskou spoločnosťou pre techniku prostredia v spolupráci s Katedrou konštrukcií pozemných stavieb SvF STU v Bratislave a Rakúskym kultúrnym fórom. Novinkou bola aktívna účasť Slovenskej rady pre zelené budovy a niektorých jej členov (Schneider-Electric, Skanska SK, Velux), ktorí informovali o aktuálnych aktivitách a zároveň prebehla diskusia o možnostiach spolupráce v oblasti vedy a výskumu.

V roku 2010 sa 5. ročník konferencie konal v Brne a odvtedy sa stalo tradíciou striedať dejisko konferencie. Siedmy ročník sa bude znovu konať pod taktovkou SvF VUT Brno.