Prejsť na obsah
Dianie na SvF

Cena ARCH je prestížnou cenou za architektúru, od roku 1998 udeľovanou mienkotvorným odborným časopisom ARCH o architektúre a inej kultúre, ktorý vydáva Vydavateľstvo Eurostav, s.r.o. Zámerom ceny je vyzdvihnúť pozoruhodné diela domácej architektonickej scény a prispieť tak k jej ďalšej kultivácii. Cena ARCH má vysoký profesionálny kredit, ktorý zabezpečuje účasť špičkových európskych architektov v porote. Jej špecifickým znakom je pravidlo, že sa do nej nemožno prihlásiť. Nominácie na Cenu ARCH udeľuje každoročne redakčná rada časopisu, ktorú tvoria významné osobnosti slovenskej a stredoeurópskej architektonickej scény.


Medzinárodná porota, ktorá rozhodne o laureátovi CENY ARCH 2011, bude tento rok zasadať  koncom septembra. Celý prepis záverečnej diskusie poroty bude zverejnený v Katalógu k Cene ARCH 2011.  


Rozhodnutie poroty aj tento rok bude tajné. Zverejnené bude 10. 11. 2010 o 19:00 v priestoroch Dvorany Ministerstva kultúry SR v Bratislave, kde bude cena slávnostne odovzdaná.

Nominované diela na CENU ARCH 2011 nájdete tu alebo na www.facebook.com/eurostav.


CENA VEREJNOSTI

Organizátor – Vydavateľstvo EUROSTAV a redakcia časopisu ARCH – sa rozhodli prvýkrát v histórii udeľovania Ceny ARCH dať možnosť vyjadriť svoj názor na nominované architektonické diela aj širokej verejnosti. Cieľom CENY VEREJNOSTI je konfrontácia odbornej a širokej verejnosti na kvalitu architektúry a jej hodnotenie. Autor architektonického diela, ktoré dostane najviac hlasov od širokej verejnosti, bude vyhlásený na slávnostnom evente CENA ARCH 10.11.2011 o 19. hod.  v Dvorane Ministerstva kultúry SR na nám. SNP v Bratislave.

Do hlasovania o Cenu verejnosti CENA ARCH 2011 sa môže zapojiť každý, kto dovŕši do 15. septembra tohto roku 18 rokov. Hlasovanie bude prebiehať od 15. septembra do 15. októbra 2011.

Do hlasovania o Cenu verejnosti CENA ARCH 2011 sa môžete zapojiť na stránke www.facebook.com/eurostav.


PARTNERICENA PRE VÝHERCU

Zo všetkých účastníkov, ktorí sa zapoja do súťaže a zahlasujú za niektoré z 13  nominovaných architektonických diel, bude vylosovaný jeden výherca, ktorý vyhrá víkendový pobyt v 5-hviezdičkovom boutique hoteli CHATEAU HERÁLEC pri Jihlave pre dve osoby a odveziete sa tam na zapožičanom inšpiratívnom automobile MINI Cooper.


Meno výhercu bude zverejnené na http://www.facebook.com/eurostav 20. októbra 2011, kedy prebehne žrebovanie výhercu. Cena bude výhercovi odovzdaná na slávnostnom evente pri príležitosti vyhlasovania laureáta CENY ARCH 2011 dňa 10.11.2011 o 19 hod. v Dvorane Ministerstva kultúry SR na nám. SNP v Bratislave.


Výherca dostane poukaz na víkendový pobyt pre dve osoby (2 noci) v 5-hviezdičkovom boutique hoteli CHATEAU HERÁLEC pri Jihlave, s neobmedzeným vstupom do wellnes a zápožičku automobilu MINI Cooper na víkend s plnou nádržou zdarma, na ktorom môže najazdiť maximálne 999km. MINI je poistené a výška poistnej spoluúčasti víťaza súťaže je 5%. Model MINI, jeho farba a výbava budú zapožičané podľa aktuálneho stavu v automobilovom parku MINI. Odovzdanie MINI bude 11.11.2011 – magický dátum - medzi 9.00- 12.00 hod. a vrátenie MINI dňa 14.11. 2011 do 11.00 do predajne BMW Lamač v Bratislave.


POZOR!!!

MINI šofér a posádka musia byť neustále oblečení v štýlovom architektonickom outfite a účese, musia mať v kufri Katalóg CENY ARCH 2011 a platia všetky dopravné pokuty auta v čase zápožičky.


Do hlasovania o Cenu verejnosti CENA ARCH 2011 sa môžete zapojiť na stránke www.facebook.com/eurostav.