Prejsť na obsah
Dianie na SvF

Študenti stredných škôl, stredoškolskí profesori, rodičia a mnohí ďalší potenciálni záujemcovia o štúdium z celého Slovenska, ktorí boli zvedaví na informácie z prvej ruky o našej fakulte, už od rána prichádzali vo štvrtok 12.2.2015 na Deň otvorených dverí Stavebnej fakulty STU v Bratislave. O 11.00 hod.sa v zaplnenej Aule zišlo okolo päťsto mladých ľudí, ktorí si podľa  avizovaného programu vypočuli nielen to nevyhnutné, ale aj veľa doplňujúceho o systéme štúdia, ponúkaných akreditovaných študijných programoch, o prijímacom konaní, o reálnom uplatnení absolventov v praxi a taktiež o aktivitách študentov vo voľných chvíľach.

 

 

Prakticky celé predpoludnie sa útroby fakulty hemžili stredoškolákmi, ktorí mali oči otvorené dokorán a uši nastražené pre informácie od zástupcov bakalárskych študijných programov. V prezentačných stánkoch im najskôr komplexne predstavili daný študijný program a potom na exkurzných prehliadkach  im priblížili svet špecializovaných priestorov a ukázali im, čo by ich čakalo a neminulo pri štúdiu na našej fakulte: odborné učebne, laboratóriá, ilustratívne experimentálne a laboratórne práce, záverečné bakalárske a diplomové práce, spoločné projekty s praxou, zahraničné stáže.

 

 

Pre mnohých z prítomných stredoškolákov to bol možno práve ten povestný prvý krôčik pri rozhodovaní sa o svojom budúcom povolaní.

 

 

Rozhodovanie stredoškolákov neuľahčuje ani široké spektrum profesii, ktoré je možné študovať na Stavebnej fakulte STU v Bratislave. Dôkazom toho bol vysoký počet prezentovaných technických a špecializovaných laboratórií v tento deň.