Prejsť na obsah
Dianie na SvF

Dovoľujeme si vás informovať, že SOVVA v spolupráci so Slovenskou akadémiou vied, Centrom vedecko-technických informácií SR a Euractiv.sk pripravujú na 28.septembra  2018 už 12. ročník slovenskej edície vedecko-popularizačného festivalu Európska noc výskumníkov 2018 (v Bratislave, Košiciach, Žiline, Banskej Bystrici a Poprade). Mottom tohtoročného festivalu vedy je: „Výskumníci v nás“. Ambíciou je pripomenúť verejnosti, že každý z nás aspoň raz v živote zažil aké je to byť vedcom. Či sme už robili chemické pokusy v pivnici, pozorovali zvieratá v prírode, usilovali sa vypočítať rýchlosť blížiaceho sa auta, skúšali programovať, alebo len tak pozorovali hviezdy. Výskum a inovácie sú súčasťou nášho života už od detstva: deti sa neustále pýtajú rodičov, sú fascinované zvieratami a rastlinami a doma tvoria nové svety z Lega (či Merkúru). Mnohokrát sa však stane, že časom táto zvedavosť, chuť skúmať, hľadať a pýtať sa z detí takmer celkom vyprchá.

Aj tento rok víziou organizátorov je želanie, aby Európska noc výskumníkov bola pre žiakov a študentov ale aj verejnosť zdrojom inšpirácie a podnetom pre zvedavosť. 

V prípade, že ako vedci a výskumníci  chcete prezentovať svoje práce formou stánku, prihláste sa (na vedomie > urbanek@svf.stuba.sk, valeria.kocianova@stuba.sk ), prosím, na https://form.jotformeu.com/81631676281359

alebo mienite pripraviť vedecko-populárnu prednášku atraktívnu pre mládež a/alebo širokú verejnosť,

môžete sa prihlásiť na https://form.jotformeu.com/81682853281362 (na vedomie > urbanek@svf.stuba.sk, valeria.kocianova@stuba.sk ).

Želáme veľa chuti pri rozhodovaní. 

Autori: Jozef Urbánek, Miroslav Mihalik, Martina Šinková