Prejsť na obsah
Dianie na SvF

Svojím hlasovaním vyberte najlepšie drevené stavby z 57 prihlásených návrhov do súťaže Stavby s vůní dřeva. Víťazi získajú ceny v hodnote 200 000 Kč a hlasujúci, ktorí pošlú hlas v každej z dvoch kategórií, môžu vyhrať drevenú balančnú dosku a zábavnú hru s doskou. Návod na to, ako vyhrať, nájdete na webe www.drevoprozivot.cz/stavby-s-vuni-dreva.

Už 9. ročník súťaže Stavby s vůní dřeva 2021 je organizovaný aj pod záštitou našej Stavebnej fakulty STU v Bratislave. Je chvályhodné, že spolu s ďalšími inštitúciami – 4 ministerstvami a 18 českými a slovenskými fakultami – sa celý tím vedenia fakulty, na čele s dekanom prof. Stanislavom Unčíkom, snaží motivovať tvorivosť študentov pri práci s prírodným obnoviteľným materiálom – drevom.

Za najlepšie študentské návrhy môžeme hlasovať on-line na webe súťaže až do 27. augusta. Študenti, kolegovia, ako i široká verejnosť, podporme svojím hlasom úsilie našich 7 študentov, ktorí sa zapojili do súťaže s vedomím predstihnúť iných a dosiahnuť prvenstvo!

Vyberať môžete z 57 študentských návrhov drevených stavieb v dvoch kategóriách:

Vyhlásenie víťazov súťaže sa bude konať v Prahe 16. septembra 2021.

„Pro budoucnost českého stavitelství je velmi důležité, aby se mladí architekti a projektanti učili pracovat se dřevem a dalšími moderními materiály, jelikož budoucnost tohoto sektoru tkví ve využívání obnovitelných surovin. Proto mám velkou radost z každého z 396 studentů, kteří se během devíti let přihlásili do naší soutěže. A obzvláště fandím těm, kteří mají ambice navrhovat ze dřeva nejen rodinné domy, ale i stavby pro komerční či veřejné užití. Projekty se sice stále potýkají s velkými limity, věřím ale, že se již brzy jejich výstavba usnadní. Ti, kteří budou na nové možnosti nejlépe připraveni, získají velkou konkurenční výhodu,“ komentuje budoucnost dřevěného stavění Stanislav Polák, ředitel Nadace dřevo pro život, organizátor soutěže.

Spracovala: Mgr. Valéria Kocianová, Oddelenie vzťahov s verejnosťou SvF STU

Hlasujte za najlepšie študentské návrhy drevených stavieb