Prejsť na obsah
Dianie na SvF

Študentská osobnosť Slovenska je národná súťaž mladých talentovaných ľudí – študentov 1., 2. a 3. stupňa vysokoškolského štúdia. V aktuálnom deviatom ročníku súťaže bude môcť svojho kandidáta opäť voliť i verejnosť, a to prostredníctvom elektronického hlasovania na www.hnonline.sk o „Cenu Hospodárskych novín“. Cenu Hospodárskych novín získa nominovaný s najväčším počtom hlasov čitateľov registrovaných na www.hnonline.sk/cenahn. Z každej IP adresy sa môže hlasovať len raz a zároveň je možné dať hlas len jednému z nominovaných.

 

Využite príležitosť a podporte svojich kolegov v kategórii Stavebníctvo, architektúra:

Ing. Peter Bažík – Stavebná fakulta STU v Bratislave

Bc. Kristína Vaňová – Stavebná fakulta STU v Bratislave

 

Hlavným organizátorom súťaže je Junior Chamber International – Slovakia a jej cieľom je motivovať študentov slovenských vysokých škôl k výnimočným výkonom, oceniť ich talent, múdrosť a cieľavedomosť. Zároveň vytvára príležitosť predstaviť výnimočných študentov širokej verejnosti a pomôcť im presadiť sa doma aj v zahraničí. Projekt sa uskutočňuje pod záštitou prezidenta SR, pod odbornou garanciou Slovenskej akadémie vied a s podporou Slovenskej rektorskej konferencie.

 

V aktuálnom ročníku podujatia bolo vyhlásených 11 kategórií podľa jednotlivých študijných smerov a nominovaných bolo celkovo 70 študentov. V každej kategórii nezávislá odborná komisia vyberie víťaza. Absolútny víťaz získa „Cenu prezidenta SR“. Výsledky súťaže budú oznámené na slávnostnom odovzdávaní cien druhý decembrový týždeň tohto roka.