Prejsť na obsah
Dianie na SvF

Ľadový hokej, ako najpopulárnejší šport v súčasnosti, má práve v týchto dňoch pre Stavebnú fakultu rôzne súvislosti, paralely. Na jednej strane sú to pre fanúšikov dnes začínajúce MS v hokeji 2013, na strane druhej výnimočný úspech prvého hokejového družstva reprezentujúceho Stavebnú fakultu STU v Bratislave, ktoré v turnaji O pohár rektora STU – vybojovalo bronz!

Iba 3 týždne mal na to náš „hokejový mančaft“, aby sa dal dokopy, aby vytvoril jednoliaty športový tím. Počas týchto náročných dní sa chlapci stretli s pozitívnou odozvou vedenia školy, hlavne od prodekana doc. Ing. P.Makýša, PhD., ktorý bol mimoriadne ústretový a pomohol družstvu získať finančné prostriedky na hokejové dresy.

V piatok 26. apríla 2013 o 9.30 hod. na štadióne Vladimíra Dzurillu nastúpila vynikajúca partia v prvom zápase proti Fakulte architektúry. Architektov „naši“ deklasovali 9:0. V druhom zápase sa už hralo o postup do finále s HC FEI STU. Po nešťastnom prvom góle a dramatickom zápase „ťahali“ Builders v samostatných nájazdoch za kratší koniec, prehrali 4:3. V poslednom súboji o bronzovú medailu porazilo hokejové družstvo Stavebnej fakulty tím Materiálovotechnologickej fakulty 7:2. Emotívny zápas sa nezaobišiel bez tradičných hokejových šarvátok.

Športové nadšenie celého hokejového družstva Stavebnej fakulty potvrdzujú aj slová študenta Mareka Teplického: „V Univerzitnom hokeji by sme veľmi radi pokračovali v spolupráci s Mgr. D.Valentíkom, ako i s realizačným tímom SvF, a pravidelnými tréningami by sme chceli uspieť v pripravovanej univerzitnej lige.“