Prejsť na obsah
Dianie na SvF

Dňa 11. 12. 2007 sa na Prírodovedeckej fakulte UK v Bratislave uskutoční 2. Informačný deň k problematike 7. rámcového programu EÚ pre špecifický program MYŠLIENKY - IDEAS, druhá aktuálna výzva "Advanced Investigator Grants".

Program IDEAS je nový program EÚ, ktorý organizuje ERC (European Research Council).

Ciele
Tento celkom nový program má naplniť ambície výskumných tímov v oblasti špičkového – hraničného výskumu (frontier research) a to v celom rozsahu vedy a techniky (nebudú definované žiadne preferované priority) a súčasne bude možné predkladať projekty aj jednotlivými tímami. Hlavné kritérium hodnotenia je excelentnosť zodpovedného riešiteľa a navrhovaného projektu. Špecifický program Myšlienky je určený na zvýšenie dynamiky, tvorivosti a výlučnosti európskeho výskumu. Ide o nový prístup k základnému výskumu (ktorý je z definície riskantný vzhľadom na neisté výsledky, často multidisciplinárny a transeurópsky) a má zatraktívniť Európu pre prvotriednych excelentných vedcov z celého sveta.

Viac informácií sa dozviete z Pozvánky.

Registrácia je možná Návratkou zaslanou na adresu benkovic@apvv.sk. Táto emailová adresa je zabezpečená proti spamovým robotom, musíte mať aktivovný Javascript na jej zobrazenie   do 10.12.2007.