Prejsť na obsah
Dianie na SvF

Vyhľadávací portál pre vedu a výskum scientia.sk je jedným z výstupov národného projektu NISPEZ (Národný informačný systém podpory výskumu a vývoja na Slovensku - prístup k elektronickým informačným zdrojom).

Portál je dostupný na adrese: http://scientia.cvtisr.sk/.

Z jedného rozhrania portálu scientia.sk môžete súčasne vyhľadávať informácie vo viacerých databázach a elektronických informačných zdrojoch z oblasti vedy a výskumu. Prístup k nim majú slovenské vysoké školy v rámci projektu NISPEZ. Zoznam dostupných odborných databáz: http://nispez.cvtisr.sk/index.php?&menu=7

Portál využíva federatívny vyhľadávač MetaLib, ktorý Vám umožní vyššiu efektivitu vyhľadávania vo všetkých predplatených odborných databázach s veľkou úsporou času. Výsledky vyhľadávania v prevažnej miere umožňujú prístup na plný text článku z časopisu alebo kapitolu knihy v pdf formáte, ktoré si môžete stiahnuť a uložiť pre Vaše potreby. 

Vyhľadávať môžete podľa kľúčových slov, vedných disciplín, zdrojových dokumentov, mien autorov a svoje vyhľadávanie môžete zužovať prostredníctvom formulára expertného vyhľadávania tak, aby ste dostali z desiatok databáz čo najmenší počet tých najrelevantnejších záznamov a plných textov podľa Vašich predstáv na stiahnutie.

FAQ - často kladené otázky:

  • odpovede na najčastejšie kladené otázky k vyhľadávaciemu portálu scientia.sk nájdete v súbore FAQ.

Sprievodcovia na stiahnutie: