Prejsť na obsah
Dianie na SvF

V uplynulý piatok odštartovala Televízia RTVS už po ôsmykrát novú sériu mimoriadne obľúbenej vedomostnej súťažnej šou Čo ja viem.

V šou sa proti sebe postavili tri známe osobnosti Slovenska a študenti. Úlohou všetkých súťažiacich bolo odpovedať na otázky týkajúce sa všeobecných vedomostí z oblastí počnúc hudbou, cez históriu, až po vedeckú oblasť. V prvej epizóde 8. série boli jej hosťami Slávka Halčáková, Kali a Ján Lašák.

Spomedzi 60 vysokoškolákov, prítomných priamo v štúdiu, exceloval študent 2. ročníka inžinierskeho typu štúdia Technické zariadenia budov Stavebnej fakulty STU Bc. Ondrej Hanko, ktorý si vo finále zasúťažil s Jánom Lašákom.

   

A čo na to víťaz?

„Kruh sa uzavrel...

V roku 2015 sme sa ako partička priateľov prvého ročníka Stavebnej fakulty STU vybrali zabaviť do súťaže Čo ja viem a náš kamarát Dominik Vresilovič vyhral! O rok neskôr sme si povedali, že sranda musí byť a išli sme do toho znovu, no a ďalšia z našej „trojky“, Barbora Dičerová nenechala nič na náhodu a vyhrala!

Odvtedy túto súťaž vyhralo už pár ďalších ľudí z našej fakulty, no a ja som bol posledný z našej pôvodnej "trojky", ktorý sa nikdy nedočkal, až donedávna... Keďže moji spolužiaci už ukončili štúdium, mal som poslednú možnosť vyskúšať si túto súťaž a po týždňoch karantény som to bral ako príležitosť - trochu sa odreagovať. A vyhral som! Takto sa nám uzavrel náš kruh úspechom³!

Od mojej výhry sa pri každej spomienke na následnosť týchto udalostí vždy dobre zabávame smile"

Text: Bc. Ondrej Hanko, I-TZB, Mgr. Valéria Kocianová, foto: oficiálna FB stránka Čo ja viem Eibner Production, Bc. Ondrej Hanko, I-TZB