Prejsť na obsah
Dianie na SvF

Fakulta architektúry STU, Stavebná fakulta STU a Inštitút pre pasívne domy pre vás pripravili "Letnú školu udržateľnej architektúry". Je to päťdňové podujatie, ktoré kombinuje teoretické prezentácie základov navrhovania udržateľnej a energeticky úspornej architektúry s informáciami z praxe.

Predbežný program je tu (pdf), prihláška na LŠUA je nižšie na tejto stránke...

Čo získate?

Letná škola predstaví koncept udržateľnosti architektúry a ukáže spôsob, ako ho dostávať do praxe. Predpoludňajší blok (od 8:30) bude venovaný prednáškam lektorov z fakúlt i z rôznych oblastí praxe, popoludnie (do 16:00) priblíži prax návrhovým seminárom či návštevou zaujímavých stavieb. Pracovnú verziu programu nájdete tu.

Kedy, kde, kto?

LŠUA prebehne v dňoch 24.- 28.6 2019 v priestoroch Stavebnej fakulty STU i mimo nej (miestnosť upresníme po prihlásení).

Podujatie je určené predovšetkým pre študentov bakalárskeho a inžinierskeho štúdia na FA STU a SvF STU (ktorých účasť bude odmenená kreditmi v podobe voliteľného predmetu), ale prihlásiť sa naň môžu aj študenti iných fakúlt či iných vysokých škôl.

Cena?

Zadarmo, avšak počet miest je obmedzený na 50 študentov.

Za kompletné absolvovanie letnej školy dostanú všetci účastníci diplom potvrdzujúci získanú kvalifikáciu. Študenti FA a SvF budú navyše odmenení kreditmi v podobe voliteľného predmetu.

Prečo?

Navrhovanie udržateľnej architektúry sa už stáva samozrejmosťou, aj keď si to nie vždy uvedomujeme - napríklad nové administratívne budovy bez "zeleného" certifikátu sú ťažšie prenajímateľné a klienti často vyžadujú pri obytných budovách vyššiu kvalitu vnútorného prostredia. K vysokej energetickej hospodárnosti nás núti legislatíva a o pár rokov budú musieť byť všetky novostavby v štandarde budov s takmer nulovou spotrebou energie - práve ich navrhovanie v praxi je ťažiskom LŠUA.

"Architekt nemôže žiť v ilúziách, odtrhnutý od reality. Musí mať nielen dostatočné praktické znalosti, ale zároveň sa musí učiť byť flexibilný. Informácie a požiadavky musí vedieť akceptovať, analyzovať a vedieť, ako na ne reagovať," slovami Ing. arch. Ivany Bendovej, PhD. z architektonického ateliéru Allied Architects International.

S kým?

LŠUA pripravili FA STU, SvF STU a iEPD, no podporili ju aj naši partneri: Saint-Gobain Construction Products (divízia Isover), Baumit, Velux Slovensko, Xella Slovensko, Kontrakting krov hrou, Internorm, Rehau, THERMO/SOLAR, ATREA, Zumtobel atď. Prednášky odborníkov z radov našich partnerov vám priblížia pohľad z praxe na problematiku udržateľnej architektúry.

Ako? Prihláste sa!

Prihláška je nižšie a ak sa potrebujete ešte na niečo spýtať, napíšte na adresu simkovicova@iepd.sk.

https://docs.google.com/forms/d/1ij73KtO0UysY5PuTSKmox-nuQpL3lR4ZauZK_cEXlv0/viewform?edit_requested=true