Prejsť na obsah
Dianie na SvF

Spoločnosť Saint-Gobain udelila ocenenia za účasť v medzinárodnom finále 14. ročníka študentskej súťaže ISOVER MultiComfort House Students Contest po skončení súťaže, ktorá sa konala v Dubaji (Spojené arabské emiráty). Predsedal jej Pierre-André de Chalendar, predseda a výkonný riaditeľ skupiny Saint-Gobain, a Dawood AbdulRahman Al Hajiri, primátor mesta Dubaj.

 

Študentská súťaž spoločnosti ISOVER Saint-Gobain vznikla v roku 2004 a jej cieľom je vytvoriť projekt, ktorý sa zakladá na zásadách konceptu MultiComfort: optimálne vnútorné prostredie s dostatkom čerstvého vzduchu a zároveň tepelný, vizuálny a akustický komfort, ktorý je trvalo udržateľný a energeticky efektívny.

So svojimi zážitkami sa podelil aj účastník: "Bol som na medzinárodnej súťaži v Arabských emirátoch"

 

Zadanie 14. ročníka medzinárodnej študentskej súťaže ISOVER MultiComfort House Students Contest spoločnosti Saint-Gobain je výsledkom úzkej spolupráce oddelenia strategického plánovania mesta Dubaj a skupiny Dubai Properties Group a je ním živá vizualizácia rozvoja komunity na okraji mestskej časti Cultural Village, ktorá predstavuje viacúčelovú oblasť pozdĺž pobrežia Dubajskej zátoky Al Jaddaf. Výzvou bolo horúce a vlhké podnebie Dubaja. Študenti mali nájsť riešenie, ako zosúladiť zníženie spotreby energie na chladiace a ventilačné systémy s požiadavkou na vytvorenie peknej a vysoko efektívnej konštrukcie budovy. Nesmeli však znížiť komfort rezidentov a mali navrhnúť optimálne prepojenie, vďaka ktorému by budova mala iba minimálny vplyv na okolité prostredie.

 

„Aj tento rok sa zapíše do rekordov vďaka vysokej úrovni prác, s ktorými sa študenti zapojili do súťaže ISOVER MultiComfort Students Contest 2018. Vždy ma ohromí ich inovatívne myslenie pri použití multikomfortných riešení od spoločnosti Saint-Gobain a vytváraní lepších miest na život kdekoľvek na svete. Chcel by som im všetkým poďakovať!“ povedal Pierre-André de Chalendar, predseda a generálny riaditeľ spoločnosti Saint-Gobain.

 

„Študentská súťaž ISOVER MultiComfort House Student Contest vrhá svetlo na neuveriteľné úsilie mladej generácie talentovaných architektov, ktorých práca je dôvodom, prečo sa Dubaj môže tešiť z udržateľného životného prostredia, ktoré je v súlade s našou víziou,“ povedala Samira AlRais, riaditeľka polície a stratégie, udržateľného rozvoja z Generálneho sekretariátu Výkonnej rady Dubaja.

Študentskú cenu, najlepší projekt podľa zúčastnených študentov získali Lukáš Kopiar a Ľubomír Štulrajter z Katedry Architektúry SvF STUBA  zo Slovenska a Aliaksej Kunko  z Národnej Technickej Univerzity v Bielorusku.