Prejsť na obsah
Dianie na SvF

Medzinárodná študentská súťaž ISOVER Multi-Comfort House Students Contest 2013 bola vyhlásená v septembri 2012. Cieľom súťaže je podporiť kreatívny prístup ku konceptom návrhu energeticky nenáročných budov, pomôcť účastníkom súťaže zorientovať sa v možnostiach tvorby konštrukčného riešenia a detailov tzv. multi-komfortných domov za použitia produktov a riešení ISOVER.

Téma súťaže:

Vízia ďalšieho rozvoja častí “Gluckstein Quartier“ Mannheim, Nemecko

Aj tento rok pripravil vyhlasovateľ súťaže pre študentov, ktorí sa už zapojili, alebo sa ešte len plánujú zúčastniť súťaže ISOVER Multi-Comfort House Students Contest 2013 exkurziu. Cieľom exkurzie sú objekty "Gasometer" (rekonštrukcia a adaptácia technickej stavby na bytový dom) a štvrť  "Eurogate" vo Viedni (obytný súbor s dôrazom na udržateľnosť a pasívne domy) a na záver Infopoint novostavby areálu WU Campus.

Odchod autobusu je vo štvrtok o 8:00 spred budovy FA STU. Zraz 7:45 vo vestibule.

Exkurziu hradí spoločnosť Isover. Záujemcov o exkurziu a účasť v súťaži prosím o urýchlené nahlasovanie u tajomníčky súťaže Ing. arch. Vojtekovej (vojtekova@fa.stuba.sk)

Informácie o navštívených objektoch:
Gasometer http://www.wiener-gasometer.at/en

Eurogate http://www.wien.gv.at/stadtentwicklung/projekte/zielgebiete/erdbergermais/teilgebiete/aspanggruende-eurogate/index.html

WU Campus http://www.campuswu.at/en/

Viac o súťaži nájdete na: www.isover-students.com