Prejsť na obsah
Dianie na SvF

Výskum energetických sietí
Institute of Process Engineering and Power Plant Technology , Univerzita Stuttgart, ktorý sa zaoberá problematikou simulácie správania sa veľkých energetických sietí hľadá partnerov na spoluprácu vo výskume energetických sietí. Záujmom ich vývoja je napríklad skúmanie vplyvov vzrastajúceho podielu obnoviteľných a decentralizovaných zdrojov energie na dynamické správanie sa energetických sietí. Viac informácií ako aj kontakt nájdete na: http://cordis.europa.eu/search/index.cfm?fuseaction=part.simpledocument&CLB_ID=9290717 .

Služby spojené s predpoveďou počasia
Španielska firma Meteosim zaoberajúca sa službami spojenými s predpoveďami počasia. Zameriava sa predovšetkým na predpovede, ktoré sú potrebné pre implementáciu a vývoj v oblasti technológií veternej energetiky. Kontakt nájdete tu .

Materiálový výskum v letectve
Institute of Aviation , Varšava, Poľsko hľadá partnerov so skúsenosťami s riadením konzorcia a výskumných sietí. V prioritách Doprava a Vesmír sa chce inštitút zapojiť v materiálovom výskume (únavová pevnosť kompozitov kov-keramika aplikovaných na súčiastkach pristávacích podvozkov a spracovanie horčíkových zliatin) a vo vývoji protiblokovacieho systému pre podvozky. Kontaktná osoba: Zbigniew Volejsza, e-mail: zbigniew.wolejsza(zavináč)ilot.edu.pl, tel: +48 22 8463752.

Oblasť technológií a infraštruktúr v životnom prostredí
Inštitút pri Bauhaus-Universität Weimar sa zaoberá technológiami, transferom a tréningom v oblasti technológií a infraštruktúr v životnom prostredí (odpady, voda, a iné.). Viac informácií ako aj kontakt nájdete na: http://cordis.europa.eu/search/index.cfm?fuseaction=part.simpledocument&CLB_ID=9305728.

Mikrobiologická degradácia ropného znečistenia a toxínov produkovaných hubami
Regionálne univerzitné centrum excelencie Szent Istvan University v Maďarsku hľadá koordinátora pre projekt 7. RP „Mikrobiologická degradácia ropného znečistenia a toxínov produkovaných hubami“. Viac informácii nájdete tu .

Výskum hluku
SINTEF Group je najväčšou výskumnou organizáciou v Škandinávii. SINTEF hľadá partnerov na spoluprácu na projektoch zameraných na výskum hluku (predikcia hluku v mestách, merania, numerické simulácie, mapovanie, apod.). Kontakt: Dr. Gunnar Taraldsen, e-mail: Gunnar.Taraldsen(zavináč)sintef.no.