Prejsť na obsah
Dianie na SvF

Stavebná fakulta Slovenskej technickej univerzity v Bratislave (SvF STU) pripravila pre učiteľov, výchovných poradcov, ale najmä pre žiakov stredných odborných škôl i gymnázií odborné prednášky vysokoškolských pedagógov SvF STU na rôzne zaujímavé témy z oblasti stavebníctva doplnené o moderovanú diskusiu so študentom vysokej školy SvF.

Prednášky v rozsahu dvoch vyučovacích, 45 minútových hodín, ktoré sa budú konať vo vybrané piatky v priebehu mesiacov október až december budú prebiehať, vzhľadom na epidemiologickú situáciu, online formou. Študenti stredných škôl majú jedinečnú príležitosť vypočuť si vynikajúcich odborníkov vo svojej oblasti a dozvedieť sa mnohé pútavé informácie zo sveta stavebného priemyslu. Navrhovanie budov v 3D a virtuálnej realite, Moderné dobové  bývanie, Technické zariadenia stavieb spolu s ďalšími štyrmi prednáškami sú len malou ukážkou z našej rôznorodej ponuky, kde si to “svoje” môže nájsť každý budúci “stavár”. 

Praktické informácie zo študentského vysokoškolského života poskytne žiakom stredných škôl moderovaná diskusia s našimi študentami na tému - Ako to chodí na Stavebnej fakulte STU.  Aké možnosti štúdia ponúka Stavebná fakulta? Aké má študijné odbory a aké najmodernejšie technológie využíva? Výhody štúdia na našej fakulte a mnohé iné mimoškolské aktivity, to všetko sú témy, ktoré si študenti stredných škôl môžu od nás vypočuť a môžu im pomôcť v budúcom rozhodovaní, ktorú školu si zvoliť za svoju “alma mater”.

Zoznam odborných prednášok:

  • 15. 10. 2021: Navrhovanie budov v 3D a virtuálnej realite, Ing. Lukáš Bosák, PhD.
  • 22. 10. 2021: Moderné dobové bývanie v rokoch 1918 - 1948, Ing. arch. Dušan Mellner, PhD.
  • 05. 11. 2021: Ako spolunažívať so zosuvmi, prof. RNDr. Miloslav Kopecký, PhD.
  • 12. 11. 2021: Technické zariadenia budov - bijúce srdce stavebného objektu, doc. Ing. Zuzana Straková, PhD.
  • 19. 11. 2021: Fotografia pohľadom matematika, Ing. Aneta Alexandra Ožvat
  • 03. 12. 2021: 3D skenovanie reality okolo nás, doc. Ing. Marián Marčiš, PhD.
  • 10. 12. 2021: Geodézia na štyroch kontinentoch - geodeti v službách archeológie, Ing. Tibor Lieskovský, PhD.

Prezentácie (pokiaľ to téma dovolí) budú obohatené a doplnené o prednášky našich absolventov, toho času už odborníkov z praxe.

Prihlásiť sa na odborné prednášky a diskusiu môžete na priloženom linku - TU. Vyplnenie formulára Vám zaberie len pár minút.

Online prednášky pre stredné školy

Text: Zuzana Chalupová, oddelenie vzťahov s verejnosťou SvF