Prejsť na obsah
Dianie na SvF

Po dvoch úspešných ročníkoch na Slovensko opäť prichádza jedinečné podujatie Falling Walls Lab – inšpiratívny a interdisciplinárny formát, ktorý poskytuje priestor na prezentáciu nových výsledkov, myšlienok, výskumných projektov a podnikateľských modelov z najrozmanitejších vedných disciplín a oblastí.

Mladí výskumníci, vedci a inovátori z radov študentov, mladých výskumníkov, pedagógov, podnikateľov i profesionálov sa môžu prihlásiť do národného finále Falling Walls Lab Slovakia 2020 – FWLS 2020. Víťaz každého z podujatí Falling Walls Lab v jednotlivých krajinách sa stáva účastníkom svetového finále, ktoré sa koná každý rok tradične v Berlíne.

V tomto roku sa kvôli pandemickej situácii nadácia FWL pred niekoľkými dňami rozhodla uskutočniť svetové finále v digitálnom formáte – bez cestovania a osobnej účasti v Berlíne – v tradičnom termíne 8. novembra. V digitálnom formáte sa uskutoční aj prestížna konferencia Falling Walls Conference 9. novembra 2020.

Online prihlasovanie do FWLS 2020 je prístupné do 13. septembra 2020. Spomedzi prihlásených porota vyberie finalistov, ktorí budú môcť prezentovať svoje príspevky, ak to pandemická situácia dovolí, vo štvrtok 1. októbra 2020 od 14:30 v Moyzesovej sieni Filozofickej fakulty Univerzity Komenského v Bratislave. Alternatívne sa slovenské finále uskutoční digitálnou formou, v tom istom formáte ako svetové finále.

Falling Walls Lab Slovakia 2020