Prejsť na obsah
Dianie na SvF

Prvý júnový víkend vyrazila partia vodákov zo stavebnej fakulty na splav Moravy a Dunaja. Podujatie predstavovalo akúsi bodku za semestrálnou výučbou vodáctva. Keďže na vodu s nami poctivo chodievali aj študenti z fakulty chemickej a potravinárskej technológie, ani oni na splave nemohli chýbať.

Rozhodli sme sa, že nebudeme zaháľať a dáme si poriadne do tela.  Trasu sme si preto, oproti pôvodnému plánu, poriadne predĺžili. Z pôvodne naplánovaných 40 kilometrov bolo nakoniec 75. Vyrážali sme z dedinky Moravský Svätý Ján, ktorý sa nachádza takmer až pri hranici s Českou republikou. Cieľom bola domovská Karloveská zátoka, kde sme mávali počas semestra tréningy.

V prvý deň sme odpádlovali 34 kilometrov, čo predstavovalo polovicu vytýčenej trate na Morave. Utáborili sme sa v obci Záhorská Ves, hneď vedľa kompy prevážajúcej vozidlá do rakúskeho Angern an der March. Dorazili sme sem tesne pred zotmením, postavili sme stany, niečo opiekli a posedeli pri ohníku.

”bodka ”Bodka ”Bodka ”Bodka

”Bodka ”Bodka ”Bodka

Keďže do cieľa nám zostávalo ešte 42 kilometrov, hneď zrána sme vyrazili na ďalšiu etapu. Počas celého víkendu nás sprevádzalo slniečko. Akonáhle sme však dorazili k sútoku Moravy s Dunajom pod hrad Devín, náramne sa rozpršalo. Takže Dunajská časť splavu bola osviežujúca...všetci sme sa tešili, že záverom sa necháme už len unášať prúdom, no s vidinou teplej sprchy v lodenici sme sa „namakali“ hádam najviac z celého splavu.

Aj keď mokrí, a trošku aj vyzimení, úspešne sme sa vrátili v nedeľu večer do Karloveskej zátoky. Akcia bola naozaj veľmi príjemným a vydareným záverom semestra. Všetkým účastníkom patrí veľká vďaka za vytvorenie príjemnej a kamarátskej atmosféry. A ostatných  priaznivcov vodáctva vyzývame, aby sa budúci rok pridali k nám!