Prejsť na obsah
Dianie na SvF

Letný semester na našej fakulte, v porovnaní so zimným, akosi viac sprevádzajú športové súťaženia. Je to aj tým, že niektoré športové podujatia sa vďaka dobrému počasiu presúvajú z telocvične von pod šíre nebo.

XV. ročník Športového dňa Stavebnej fakulty STU sa konal v stredu 30. apríla 2015.  Aj keď toto jednodňové podujatie má na fakulte už svoju tradíciu, zostaviť „mančafty“ jednotlivých športových disciplín nebolo ľahké. Aj napriek tomu, v najpopulárnejších športoch – v plávaní, vo futbale, vo flórbale, v basketbale, vo volejbale a v tenise - sa stretlo a súťažilo v duchu fair playviac ako 90 študentov a učiteľov. Patrí im naše poďakovanie!

Záverom možno skonštatovať, že v mnohých dueloch to poriadne dramaticky „iskrilo“ a že učitelia „iba výnimočne ťahali za kratší koniec“...Vyhodnotenie zápasov a slávnostné ocenenie víťazov sa uskutočnilo v jedálni Stavebnej fakulty STU pri tradičnom posedení pri guláši. 

 

Výsledky:

Plávanie

 štafety – zvíťazili študenti časom 4:05 

Futbal

 učitelia - študenti   2 : 4

Flórbal

 učitelia - študenti   7 : 12

Basketbal  

 učitelia - študenti  53 : 57

Volejbal

 učitelia - študenti   0 : 3 na sety

 

Posledná, šiesta disciplína – tenisová štvorhra prebehla na tenisových kurtoch na Mladej garde. V prvej štvorhre nastúpili za učiteľov D. Petráš, A.Kopáčik- proti dvojici študentov R. Rummel, B.Dien. Vyhrali študenti  5/7, 6/4, 5/10 – 1:2. V druhej štvorhre nastúpili za učiteľov M.Sokol, P.Černý – proti dvojici študentov M.Lalík, Ch.Miotti. Víťazom sa stali učitelia 6/3, 6/4 – 2:0.

Víťazom Športového dňa v disciplíne – tenisové štvorhry – sa stali učitelia 3:2.