Prejsť na obsah
Dianie na SvF

V rámci tradície sa na Stavebnej fakulte STU konal už 19. ročník Športového dňa, kde sa stretli zamestnanci proti študentom v rôznych disciplínach. Usporiadateľmi bola Katedra telesnej výchovy a Združenie študentov Stavebnej fakulty STU. Okrem tradičných športov ako tenis, plávanie, futbal, florbal, basketbal a volejbal sme tento ročník rozšírili o stolný tenis, beh na 22. poschodie a pridali sme súťaž o najväčšieho siláka.  

Podujatie otvoril prodekan pre rozvoj fakulty doc. Ing. Peter Kyrinovič, PhD., ktorý poďakoval zúčastneným za prejavený záujem o túto športovú udalosť a všetkým poprial príjemne strávený deň plný skvelých výkonov a zážitkov.

V tomto ročníku, ak to zhrnieme, sa o čosi viac darilo študentom, ktorí vyhrali nad učiteľmi/zamestnancami v 4 prípadoch a to v tenise, stolnom tenise, plávaní a basketbale. Učitelia/zamestnanci mali prevahu vo futbale, volejbale a s pomocou študentov aj vo florbale. Do súboja o najväčšieho siláka neprišla študentom konkurencia z radov učiteľov a zamestnancov a taktiež až na jednu výnimku absentovali aj pri behu na 22. poschodie.

V rámci Športového dňa sa v priestoroch átria konal sprievodný program zorganizovaný Združením študentov, ktorý spestril celé podujatie a prilákali množstvo zvedavcov a divákov. Bonusom bolo čapované pivo, kofola a výborné vafle.

Slávnostné vyhodnotenie výsledkov prebehlo v átriu Stavebnej fakulty za účasti dekana prof. Ing. Stanislava Unčíka, PhD., prodekana doc. Ing. Petra Kyrinoviča, PhD. a zástupcu vedúcej katedry telesnej výchovy Mgr. Mariána Deckého, kde víťazným družstvám odovzdali diplomy a pamätné tričká. Následne na aktívnych účastníkov čakal výborný guláš.

Podujatie hodnotíme ako mimoriadne vydarené, šport vždy prispieva k utuženiu vzťahov nielen medzi rovesníkmi, ale aj medzi generáciami. Všetkým, ktorí sa na Športovom dni podieľali aktívne v súťaži, alebo pri organizácii srdečne ďakujeme a zároveň ich, aj ostatných športových nadšencov pozývame na ďalší ročník.

Výsledky súťaží sú na konci článku pod fotografiami.

”bodka ”Bodka ”Bodka ”Bodka

”Bodka ”Bodka ”Bodka ”Bodka

”Bodka ”Bodka ”Bodka ”Bodka

”Bodka ”Bodka ”Bodka ”Bodka

”bodka ”Bodka ”Bodka ”Bodka

”Bodka ”Bodka ”Bodka ”Bodka

”Bodka ”Bodka ”Bodka ”Bodka

”Bodka

Výsledky:

Tenis: študenti 2 – zamestnanci 1

Stolný tenis: študenti 3 – zamestnanci 2

Plávanie: študenti 2:12 – zamestnanci 2:16

Futbal: študenti 1 – zamestnanci 10

Basketbal: študenti 43 – zamestnanci 41

Najväčší silák - študenti:
1. miesto: Jagelka Michal
2. miesto: Sloboda Marek
3. miesto: Jurka René

Volejbal: študenti 1 – zamestnanci 2

Florbal: študenti 12 – zamestnanci/študenti 14

Beh na 22. poschodie
muži:
1. miesto: Bc. Schieber Matej
2. miesto: Minarovič Martin
3. miesto: Bc. Kubík Jakub

ženy:
1. miesto: Ďuračková Laura
2. miesto: Urcikánová Zuzana

foto: Ing. Pokrývka, Ing. Štujber