Prejsť na obsah
Dianie na SvF

Koncom skúškového obdobia zimného semestra 2016/2017 zorganizovala Katedra telesnej výchovy a športu Stavebnej fakulty Slovenskej technickej univerzity (STU) v Bratislave lyžiarsky kurz na Chopku. Určený bol predovšetkým pre poslucháčov Stavebnej fakulty STU, no lákavej lyžovačke v Nízkych Tatrách neodolali ani študenti iných fakúlt STU.

Stavbári na Chopku

Ubytovanie a stravovanie bolo zabezpečené v horskej chate Kosodrevina priamo na zjazdovke. Odtiaľ bolo možné rovno zapnúť lyže a spustiť sa po južnej strane svahu alebo sa vyviesť kabínkou až hore na Chopok. Z vrcholu druhej najvyššej hory Nízkych Tatier sa pri slnečnom počasí ponúkal nádherný výhľad na hrebeň Nízkych a Vysokých Tatier, či do dolín na severnej i južnej strane svahu.

Stavbári na Chopku

Najväčšie lyžiarske stredisko na Slovensku ponúka množstvo zjazdoviek od tých najplytších modrých cez náročnejšie červené a čierne, až po freerideové zóny na juhu i severe Chopku. Rovnako aj miesta pre oddych a občerstvenie sa dajú nájsť hádam pri každom nástupe na lanovku. Pre študentov, ktorí mali záujem zdokonaliť svoje zručnosti, boli k dispozícii inštruktori lyžovania a snowboardingu. Využili ich najmä technicky menej zdatní lyžiari, z ktorých sa koncom týždňa, po usilovnom absolvovaní výučby, razom stali pokročilí. Na svoje si teda prišiel naozaj každý.

Stavbári na Chopku

Na Chopku sme strávili úžasný týždeň plný športu, zábavy a oddychu, ktorý nás obohatil o množstvo zážitkov, skúseností a nových kamarátstiev. Zájazd sme zvládli bez komplikácií a hlavne bez zranení. Všetkým účastníkom patrí poďakovanie za vzorné správanie sa na chate, ale aj na kopci a za nezištnú pomoc pri organizácii.

Stavbári na Chopku

Katedra telesnej výchovy a športu Stavebnej fakulty Slovenskej technickej univerzity (STU) v Bratislave pozýva nadšencov kolektívnych a individuálnych športov na ďalšie podujatia usporiadané v priebehu semestra, hlavne však na ďalší ročník lyžiarskeho zájazdu, lebo lyžovanie je rekreačným športom pre všetkých...už teraz sa tešíme na stretnutie s vami!