Prejsť na obsah
Dianie na SvF

Stavbári obhájili titul majstra Bratislavskej divízie Vysokoškolskej ligy v basketbale mužov za rok 2014

 

Celoročná súťaž basketbalistov bratislavských vysokých škôl dospela do svojho absolútneho finále v utorok 6. mája, keď naša Stavebná fakulta STU hostila Fakultu telesnej výchovy a športu Univerzity Komenského. Oba tímy pôsobili v sezóne - až na malé semifinálové zaváhanie „telocvikárov“ - celkom suverénne, takže môžeme s istotou povedať, že sa vo finále stretli dva najlepšie tímy Bratislavy.

V prvom zápase tejto finálovej série (hrá sa na bodový súčet z dvoch zápasov doma - vonku pozn. red.) na horúcej pôde FTVŠ skupina približne 120 divákov videla drámu do poslednej sekundy. Napokon kôš s klaksónom rozhodol o výhre našich stavbárov, ktorí tak šli do domácej odvety s malou psychickou výhodou.  Repríza vlaňajšieho finále priniesla ako vždy pekný basketbal s množstvom oku lahodiacich akcií, bojovnosti a zdravej rivality. Aj preto bola divácka kulisa u nás v hale na Radlinského ulici v historicky vysokých číslach, z čoho mali chlapci veľkú radosť.

V úvodných minútach sa prejavila na oboch tímoch malá nervozita. Nepresné strely stavbárov však telocvikári nepotrestali v plnom rozsahu, nakoľko ich brzdili časté fauly. Po prvom polčase bol len 1-bodový rozdiel pre FTVŠ.

„Súper prišiel namotivovaný a jeho hráči boli „všade“, čo nám robilo na začiatku trochu problém. S premotivovanosťou prichádzajú však často aj zbytočné fauly, a práve tie sme využili na to, aby sme im odskočili a získali tak potrebnú istotu do ďalších minút.“ zhodnotil úvod stretnutia krídelník a zároveň kapitán tímu Miroslav Žilík.

V druhom polčase to už bola diametrálne „iná pesnička“ v podaní našich stavbárskych zverov, ktorí si vybudovali „statický“ 10 bodový náskok, ktorý sa do konca stretnutia už len dolaďoval. Ani rošáda striedaní trénera hostí už nevyviedla našich z rovnováhy. Aj preto mohla so záverečným hvizdom trojice rozhodcov vypuknúť oranžová radosť!

„Obhájiť titul je dvakrát také ťažké ako ho získať, to sa túto sezónu potvrdilo,“ povedal po zápase jeden z lídrov tímu (nehrajúci pre zranenie), Rastislav Mrázik. „Prvý zápas, to bola neskutočná drina psychicky aj fyzicky, no a dnes sme nechceli pripustiť minuloročný scenár, kedy sme sa báli o titul do posledných sekúnd...to sa nám aj podarilo, no museli sme sa koncentrovať úplne celý zápas, čo bolo oveľa náročnejšie...“

Stavbári teda titul obhájili a stávajú sa tak majstrami Bratislavskej divízie Vysokoškolskej ligy v basketbale mužov za rok 2014. Veríme, že svoj úspech pretavia aj do úspechov študijných, no a do ďalšej sezóny im spoločne želáme čo najviac bodov s čo najmenšou námahou. Všetko dobré chlapci!