Prejsť na obsah
Dianie na SvF

Študenti i zamestnanci Stavebnej fakulty (SvF) Slovenskej technickej univerzity (STU) v Bratislave sa aj tento rok rozhodli pre humánny čin – darovať krv, resp. v mnohých prípadoch „darovať život“ bábätkám, deťom i dospelým, ktorí sú chorí, po úrazoch či bojujú o život.

Odber najvzácnejšej tekutiny sa uskutočnil 17. októbra 2018 a zabezpečovala ho mobilná jednotka Národnej transfúznej služby (NTS) SR a Slovenský Červený kríž. Vďaka dobrej spolupráci Združenia študentov (ZŠ) Stavebnej fakulty a vedenia SvF sa toto filantropické podujatie stalo peknou tradíciou našej alma mater. To, že dobročinnosť je nám vlastná, dokazujú aj počty študentov a zamestnancov, ktorí sa odberu zúčastnili v tomto roku – bolo ich rekordných 54, teda takmer o desiatku viac, ako v predchádzajúcom roku. Ich počet by bol však ešte vyšší, keby bolo možné stihnúť obslúžiť všetkých študentov a zamestnancov Stavebnej fakulty STU, ktorí si počas prednášok či cvičení „odskočili“ na odber. S potešením ale oznamujeme, že viacerí štedrí darcovia nelenili a povzbudení touto výnimočnou príležitosťou (hlavne však kvôli časovej tiesni) išli darovať krv aj do Nemocnice Ružinov.

”bodka ”Bodka ”Bodka ”Bodka

Všetkým ochotným darcom zo srdca ďakujeme a pevne veríme, že v budúcom roku nás bude, tak ako po minulé roky, opäť o desiatku viac ...

 

Text: Peter Kubica, zástupca ZŠ SvF, foto: Richard Horník