Prejsť na obsah
Dianie na SvF

Francúzska spoločnosť Colas http://www.colas.com/en  (člen skupiny Bouygues), ktorá je svetovým lídrom v stavebnom priemysle a údržbe cestnej infraštruktúry, ponúka štipendiá na štúdium vo Francúzsku.

Spoločnosť Colas hľadá pre svoje slovenské spoločnosti (Cesty Nitra http://www.cestynitra.sk/  a ISK http://www.iske.sk/ ) talentovaných študentov, ktorí by mali záujem absolvovať vo Francúzsku druhý rok magisterského alebo inžinierskeho štúdia v odbore stavebné inžinierstvo. Súčasťou štúdia je odborná prax vo francúzskych pobočkách spoločnosti Colas. Cieľom programu je vychovať si vedúcich pracovníkov s požadovaným profilom a zamestnať ich po návrate zo študijného pobytu.

Vybraní uchádzači získajú štatút štipendistu francúzskej vlády a na štúdium získajú štipendium, ktoré je spolufinancované spoločnosťou Colas. Študenti si budú hradiť len cestovné náklady do Francúzska a späť.

Chceli by sme tiež zdôrazniť, že máme záujem aj o uchádzačov, ktorí nemajú dostatočnú znalosť francúzskeho jazyka, ale sú ochotní navštevovať jazykový kurz v letnom semestri 2017 vo fr. inštitúte alebo fr. aliancii až po získanie úrovne B2, aby mohli v septembri začať študijný pobyt vo Francúzsku.

O štipendium sa môžu uchádzať študenti 4., 5. a 6. ročníka.

Plagátik word
Podrobnejšie informácie word

 

François-Xavier Mortreuil

Attaché de Coopération Scientifique et Universitaire
Institut Français de Bratislava - Ambassade de France en Slovaquie
Hlavné námestie 7, 812 83 Bratislava
Francois-xavier.mortreuil@diplomatie.gouv.fr