Prejsť na obsah
Dianie na SvF

Devínska Kobyla je horský masív na juhozápadnom okraji Bratislavy. Vizuálne dominuje západnej časti mesta. Je v kontakte s hradom Devín, s Dunajom a s mestskými časťami Devínska Nová Ves, Dúbravka, Karlova Ves a Lamač. Z jej vrcholu je výhľad na Bratislavu, do Rakúska, Maďarska a v prípade dobrej viditeľnosti až do Česka. Výhľady z jej vrchu majú symbolický význam. Keďže sa tu v minulosti nachádzala vojenská základňa, lokalita bola dlhé roky neprístupná verejnosti.

Dnes sa návštevníci môžu po areáli vojenskej základne a aj po okolitých lesoch voľne pohybovať a užívať si slobodu pohybu a výhľady. Pre staršie generácie je to symbol znovunadobudnutej slobody a symbol zjednotenej Európy. Betónové torzá bunkrov a budov, znečistenie, ktoré tu vojaci zanechali, postupne síce ustupuje sile prírody, ale predstavuje problém a zároveň šancu na zaujímavú konverziu, recykláciu, revitalizáciu.

ARCHITEKTI ŠEBO LICHÝ vyhlásili 1. júna anonymnú študentskú ideovú súťaž pre študentov a absolventov, ktorí ukončili štúdium promóciou v rokoch 2019 a 2020. Termín odovzdania návrhov je 29. októbra 2021, výsledky súťaže budú vyhlásené v novembri 2021. Za umiestnenie na 1. mieste je odmena 3000 €, za 2. miesto 2000 € a za 3. miesto 1000 €.

Ďalšie informácie nájdete v súťažných podmienkach PDF, prípadne môžete kontaktovať priamo vyhlasovateľa súťaže prostredníctvom e-mailovej adresy jeckova@sebolichy.sk (Karin Jecková). Otázky budú zodpovedané a odpovede zároveň umiestnené na webovej stránke projektu www.raketovazakladna.sk.

Želáme veľa úspechov!

Študentská ideová súťaž - Raketová základňa Devínska Kobyla