Prejsť na obsah
Dianie na SvF

BIM asociácia Slovensko (BIMaS) a Stavebná fakulta STU v Bratislave v spolupráci s partnermi pripravujú už 6. ročník súťaže BIM CHALLENGE pre študentov VŠ. Podujatie sa uskutoční 8. apríla 2022 na Stavebnej fakulte STU v Bratislave.

Cieľ súťaže

Cieľom súťaže je podporiť BIM projektovanie na Slovensku, motivovať VŠ študentov k zvyšovaniu zručností a sprostredkovať umiestnenie týchto študentov vo firmách, ktoré podporujú inovatívne riešenia a sú lídrami na trhu v oblasti informačného modelovania stavieb.

Ako prebieha súťaž?

Prihlásení študenti dostanú na mieste konania súťaže rovnaké zadanie - jednotné podklady (PD pre PSP) k objektu (rodinný dom), ktorý je nutné vymodelovať v súlade s BIM princípmi vo Vami zvolenom softvéri (Allplan, Archicad, Revit). Zadanie je koncipované tak, aby bolo zvládnuteľné na úrovni schopností študentov, takže sa nemusíte obávať. Vieme, že ste študenti a že sa ešte len učíte.

Po uplynutí stanoveného času (5 h) odborná komisia vyhodnotí celkovú rozpracovanosť a kvalitu podkladov, ktoré ste odovzdali. Zameria sa najmä na konzistenciu modelu (správne napojenie konštrukcií, tvorbu výkresov z modelu, prípadné dokresľovanie 2D prvkami, atď.) a samostatne preverí kvalitu požadovaných výstupov (či majú Vaše výkresy, alebo iné dodané súčasti, všetky náležitosti uvedené v zadaní). V prípade, že všetky súčasti odovzdáte skôr, získate časovú bonifikáciu. Vaše diela po odovzdaní hodnotí odborná komisia a výhercovia získajú veľmi zaujímavé vecné ceny.

Pozrite si VIDEO z predchádzajúcich ročníkov BIM CHALLENGE na YouTube kanáli BIMaS:

Termínovník súťaže:

  • 21.3. - spustenie registrácie
  • 1.4. - ukončenie registrácie
  • 8.4. - BIM CHALLENGE 2022

Ako sa zaregistrovať?

Sledujte stránky www.bimas.sk alebo FB profil BIM asociácia Slovensko a hľadajte registračný link, alebo využite priamo registračný formulár.

Podrobné informácie a FAQ nájdete na stránke BIMaS.

V prípade otázok sa môžete obrátiť na koordinátora súťaže: Ing. Tomáš Funtík, PhD.funtik@bimas.sk.

Text: Ing. Tomáš Funtík, PhD., Katedra technológie stavieb SvF STU

Študentská súťaž BIM CHALLENGE 2022