Prejsť na obsah
Dianie na SvF

Informačné a komunikačné technológie sa v posledných rokoch etablovali aj v odvetviach zdravotníctva a verejnej správe, a pod pojmami eHealth a eGovernment sa stali hlavnou témou. Najmä pre vývoj v oblasti bezpečnosti údajov sa ukladajú zásadné príležitosti a prinášajú so sebou porovnateľné súhrnné výzvy, ktoré si vyžadujú medziodborové posudzovanie. Donau-Univerzita Krems a ARGE Digital organizujú v rámci projektu INTERREG  III, INMI- Interaktívna na webe založená platforma, prvé vedecké sympózium na tému bezpečnosť údajov v oblasti eGovernment a eHealth.

Od útokov v New Yorku 2001 a Madride 2004 vzbudila téma bezpečnosti celosvetovú pozornosť. V dôsledku toho sa výskum bezpečnosti stáva stále viac hlavným bodom pre výskumné disciplíny a hospodárstvo. Čoraz väčší vedecký záujem vzbudzujú obzvlášť otázky týkajúce sa oblastí eHealth a eGovernment.

Sympózium je pripravené pre
- Rozhodovateľov v oblasti zdravotníckej starostlivosti, eGovernment a bezpečnosti,
- Vedúcich pracovníkov v správe nemocníc, eGovernment a bezpečnosti,
- Predstaviteľov nemocníc, politiky a združení,
- Predstaviteľov z oblasti hospodárstva a výskumu, malých a stredných podnikov z oblasti bezpečnostnej techniky.

Podujatie sa venuje nasledovným 5-tim hlavným bodom témy so zreteľom na výskum a rozvoj v oblasti bezpečnosti, v tejto veci predovšetkým eHealth a eGovernment:

  1. Výpočtová Technológia-bezpečnosť
  2. Občan a bezpečnosť
  3. Bezpečnosť v oblasti Európy
  4. Bezpečnosť – Výskum a rozvoj – Vývoj novej výskumnej disciplíny
  5. Spolupráca a projekty medzi hospodárstvom a výskumom

Prihlášky pre návštevníkov zasielajte prosím na: a.rainer@alaris.at Táto emailová adresa je zabezpečená proti spamovým robotom, musíte mať aktivovný Javascript na jej zobrazenie
Účasť na seminári je bezplatná.

Viac informácií sa dozviete na stránke http://www.aivet.at/~aiv012/index.php?id=2209&L=8 .