Prejsť na obsah
Dianie na SvF

Tradične posledný septembrový utorok sa v Ateliéri Babylon uskutočnil 3. ročník benefičného koncertu Stavbárske srdce. Vďaka generálnemu partnerovi, ktorým je Prvá stavebná sporiteľňa a.s., a ďalším sponzorom, ako i vedeniu školy Stavebnej fakulty STU a predovšetkým študentom, ktorí prišli podporiť akciu, sa podarilo získať neuveriteľných 3 000 €, ktoré budú použité na rekonštrukciu dvoch pooperačných izieb na Oddelení detskej kardiochirurgie v Bratislave.

stavbarske srdce

Občianske združenie Stavbárske srdce podporuje oddelenie detskej kardiochirurgie od začiatku svojej existencie. V prvom roku bol odovzdaný šek v hodnote 1 400 €. V druhom ročníku sa členovia združenia chceli aktívne zapojiť a podať pomocnú ruku a tak vznikol projekt „kúpeľňa od srdca“ zámerom ktorého bolo aspoň touto formou spríjemniť častokrát dlhodobý pobyt malých pacientov v tomto zariadení. Táto vízia sa naplnila 10. februára 2016, kedy združenie odovzdalo primárovi Matejovi Nosáľovi zrekonštruovanú kúpeľňu v celkovej hodnote 5000 €.

stavbarske srdce

Veľmi nás teší, že ju malí pacienti využívajú už trištvrte roka. Výsledky našej práce a snaženia nás povzbudzujú k ďalšej činnosti, prinášajú nové nápady a preto tím Stavbárskeho srdca už v súčasnosti pracuje na ďalšom (veríme, že úspešnom) projekte.

stavbarske srdce

Viac informácii sa dozviete na našom webe: www.stavbarskesrdce.sk

 

Tím Stavbárskeho srdca