Prejsť na obsah
Dianie na SvF

Zadaním 15. ročníka medzinárodnej študentskej architektonickej súťaže ISOVER Multi-Comfort House Students Contest bolo vypracovanie vízie budúceho vývoja oblasti v najbližšom susedstve stanice metra Crescenzago v talianskom Miláne.

Riešená oblasť sa nachádza v severovýchodnej časti Milána, oblasť Crescenzago a stala sa súčasťou mesta takmer pred sto rokmi. Toto kedysi nezávislé mesto sa v priebehu rokov stalo súčasťou predmestí, v ktorých žijú najmä obyvatelia s nižšími príjmami a je tu tiež zastúpené sociálne bývanie. Revitalizácia takýchto štvrtí je dôležitou súčasťou politiky rozvoja miest - Miláno 2030.

Dňa 24.4.2019 zasadala porota, ktorá hodnotila 14 odovzdaných prác. Rozhodla takto:

 • Prvé miesto
  Zuzana Šišková, Peter Králik, KARCH SvF STUBA, (contest teacher: Ema Kiabová)
 • Druhé miesto
  Simona Trimlová, Marek Cipko, FA STUBA, (contest teacher: Henrich Pifko)
 • Tretie miesto
  Ema Soukupová, Barbora Šimkovičová, FA STUBA, (contest teacher: Katarína Smatanová)
 • Odmena Eurostav
  Lenka Kohútová, KARCH SvF STUBA, (contest teacher: Pavol Paňák)
 • Odmena ARCH
  Ivona Hroncová, Simona Fischerová, FA STUBA, (contest teacher: Ľubica Vitková)

Projekty, ktoré prezentovali Slovensko vo finále XV. ročníka medzinárodnej študentskej architektonickej anonymnej súťaže ISOVER Multi-Comfort Student Contest 2019 začiatkom júna si môžete pozrieť

 

TU:

https://www.archinfo.sk/skoly/multi-comfort-students-contest-2019-vysledky.html

 

Finále:

Vo finále súťaže, ktoré sa tento rok konalo v Miláne, boli hodnotené najlepšie práce z národných kôl.

Celkovo sa do súťaže zapojilo 2200 študentov z 34 krajín a 199 univerzít. V medzinárodnom kole súťaže svoje práce prezentovalo 60 tímov. Slovensko v Miláne reprezentovali tri tímy, ktoré sa v národnom kole súťaže umiestnili na prvých troch miestach. Prezentovalo sa v štyroch kolách pred zástupcami mesta Miláno, architektami a prizvanými expertmi. 

Prvá cena bola udelená Anne Toborek a Joannovi Macherovi zo Sliezskej technickej univerzity v Poľsku za ich projekt „Co.Living“.