Prejsť na obsah
Dianie na SvF

Dňa 16. mája 2018 sa v priestoroch Spolku architektov Slovenska na Panskej ulici konala vernisáž publikácie ARCHTRIP 2017. Vďaka nej sme sa opätovne dostali na miesta, ktoré sme s Katedrou architektúry navštívili na začiatku zimného semestra. Rovnomenný výlet je už tradične organizovaný pre študentov a pedagógov Stavebnej fakulty STU, ktorí majú záujem na vlastné oči spoznávať známe (i menej známe no rovnako inšpiratívne) kúsky svetovej architektúry.

Práve tento štýl vzdelávania je pre študentov (aj pedagógov) často násobne trvalejší, ako akýkoľvek iný. Možnosť vnímať jednotlivé budovy (a aj ich okolie) posúva štúdium architektúry do polohy osobného, subjektívneho a najmä silného zážitku. Takáto hutná dávka pocitov koncentrovaná do štyroch dní v nás opäť zarezonovala natoľko, že sme sa rozhodli o ne podeliť a sprístupniť ich širšej odbornej verejnosti prostredníctvom výberu fotografií a textov. Takto ostanú „zakonzervované“ a pripravené aspoň čiastočne obohatiť ich čitateľov, tak, ako celá cesta za architektúrou obohatila nás.

Na výstave nemohla chýbať krátka prezentácia a krst knihy. Sme veľmi radi, že bola už tradične krstená odborným garantom cesty – Ing. arch. Pavlom Paňákom, ktorý spolu s Ing. Zuzanou Dohňanskou a Ing. arch. Vladimírou Šimkovičovou, PhD. stojí za dômyselným výberom navštevovaných architektúr.

”bodka ”Bodka ”Bodka ”Bodka

”Bodka ”Bodka ”Bodka ”Bodka

”Bodka ”Bodka ”Bodka ”Bodka

Už teraz sa tešíme na ďalší ročník!

kurátori výstavy: Ing. arch. Ing. Roman Ruhig, Ing. Filip Bránický, Ing. arch. Ing. Ema Kiabová
text: Ing. arch. Ing. Ema Kiabová