Prejsť na obsah
Dianie na SvF

V sobotu 22. októbra 2016 sme sa zišli na priateľskom volejbale v telocvični Stavebnej fakulty STU. Možnože pokračuje dobrá tradícia...

V máji 2011 nás navštívilo družstvo z Viedne a v apríli 2012 sme my cestovali k súperom, aby sme konfrontovali úroveň volejbalu na univerzitách v Bratislave a vo Viedni. V oboch vtedajších stretnutiach vyhrali študenti našej fakulty. Naši priatelia sa potom zastrájali, že budú usilovne trénovať a že nám prehru vrátia.

volejbal

Súperi prišli v plnej zostave, naši len v polovičnej. No kvantitu sme nahradili kvalitou. Hrali sme mix-volejbal, na ihrisku boli vždy traja muži a tri ženy.

Naši študenti sú už dlhodobo veľmi dobrí volejbalisti v oboch kategóriách, v ktorých muži aj ženy sa umiestňujú na prvých miestach v celoslovenských súťažiach v porovnaní s vysokoškolskou ligou.

volejbal

Súperi z Viedne boli pri niektorých akciách výborní, no často robili chyby: pri podaní, príjme, útoku, či bloku. Naši hráči boli v tomto smere lepší, a tak sme vyhrali všetkých 6 setov, ktoré sa hrali.

volejbal

Veľký výdaj energie bolo treba nahradiť, a tak sme sa stretli na obede, pri ktorom súperi sľubovali odvetu, predbežne na koniec februára 2017, kedy nás chcú pozvať k nim do Viedne. Dúfame, že naše stretnutia budú pokračovať aj v budúcnosti, a tiež, že volejbal bude športom, v ktorom budeme figurovať medzi najlepšími na Slovensku.

Bratislava – Wien  6:0 (25:13, 25:14, 25:13, 26:24, 26:24, 25:21)