Prejsť na obsah
Dianie na SvF

Ministerstvo školstva SR oznamuje, že Európske centrum pre rozvoj odborného vzdelávania a prípravy (CEDEFOP) vyhlásilo výzvu pre záujemcov o študijné pobyty v zahraničí.
Študijné návštevy sú určené pre pracovníkov v oblasti vzdelávania, pre riadiacich pracovníkov vzdelávacích inštitúcií a škôl, inšpektorov, poradcov v oblasti vzdelávania a ďalších.
Zvyčajne sa jedná o 3-5 dňové podujatia s malým počtom účastníkov, ktorí vzájomne diskutujú a vymieňajú si názory a skúsenosti na vybrané témy podľa zamerania študijného pobytu.
Náklady na študijný pobyt sú hradené z grantu, ktorý získava záujemca. V ňom sú zahrnuté cestovné náklady a ubytovanie.

Viac informácií o študijných návštevách, o spôsobe podávania prihlášok a o výbere nájdete na http://web.saaic.sk/llp/sk/_main.cfm?obsah=m_cedefop.htm&sw_prog=6

Pre výber študijného pobytu odporúčame využiť prehľadnú elektronickú verziu katalógu, ktorý je k dispozícii na http://studyvisits.cedefop.europa.eu/index.asp?cid=1&artid=&scid=&artlang=EN.

Po zadaní kritérií vyhľadávania nájdete na tejto stránke podrobnosti k jednotlivým študijným pobytom. Jednou z podmienok účasti je ovládanie jedného z cudzích jazykov (EN, DE, FR).
V roku 2010 sú stanovené dva termíny na ich podávanie žiadostí:

  • do 31. 3. 2010 - pre študijné návštevy organizované od 1. 9. 2010 do 28. 2. 2011;
  • do 15. 10. 2010 - pre študijné návštevy organizované od 1. 3. 2011 do 30. 6. 2011.