Prejsť na obsah
Dianie na SvF

Začiatkom marca tohto roku sa mala uskutočniť architektonická výstava Wedge in Motion, venovaná (nie len) dielu študentov Katedry architektúry Stavebnej fakulty STU v Bratislave, ktorých tím zvíťazil na medzinárodnom študentskom workshope UIA-CBC 2019 v Číne - v krajine, kde úspešne žil a tvoril významný slovenský architekt Ladislav Eduard Hudec.

Výstava sa kvôli bezpečnostným opatreniam v marci uskutočniť nemohla, no prinášame Vám ju teraz vo forme virtuálnej galérie. Veľké poďakovanie za pomoc patrí najmä Spolku architektov Slovenska, neziskovej organizácií Centra architekta L.E. Hudeca v Banskej Bystrici, partnerskej univerzite Kunming University of Science and Technology, všetkým hosťom uvedeným na posteri k výstave, ktorí v marci prijali naše pozvanie na vernisáž, garantom výstavy architektovi P. Paňákovi, architektke Z. Nádaskej a študentom J. HanzloviR. Provazníkovi. Veríme, že prostredníctvom tejto formy výstavy budete mať možnosť nazrieť do procesu tvorby víťazného diela, do života študentov počas realizácie stavby priamo v Číne a do celkového priebehu súťaže.

Vo virtuálnej galérii budete môcť nazrieť aj do života a tvorby slovenského architekta Ladislava Eduarda Hudeca, ktorý počas svojho života v čínskom Šanghaji navrhol vyše 400 stavieb. Aj napriek skutočnosti, že podstatná časť jeho života je spojená s čínskym Šanghajom, jeho osud je hlboko previazaný a spätý s jeho rodnou Banskou Bystricou.

Prajeme Vám príjemný zážitok!

Trvanie výstavy: 29.5. - 30.6.2020


Online výstava:

Virtuálna galéria, do ktorej viete vstúpiť cez povel „Enter exhibition“ > https://artspaces.kunstmatrix.com/en/exhibition/1184965/v%C3%BDstava-uia-cbc-china-2019

Videá približujúce atmosféru v Číne > https://www.youtube.com/watch?v=u07BRc5bp1Q&feature=youtu.be

Kurátor výstavy:

architekt Matthias M. J. Arnould, doktorand na KARCH SvF STU v Bratislave, vedúci víťazného tímu

Wedge in Motion/výstava vo virtuálnej galérii