Prejsť na obsah
Dianie na SvF

  

Témou aktuálneho ročníka je Vinárske zážitkové centrum a skanzen vinohradníctva vo Svätom Jure pri Bratislave. 

Úlohou zadania je vytvoriť tzv. vinársky cieľ, ktorý je charakteristický výnimočnosťou, zvláštnosťou, neobyčajnosťou, ktoré sú pridanou hodnotou pre návštevníka, lákajúcou k návšteve celú rodinu. Ambíciou zadania je oživiť záujem o svätojurské vinohradnícvo, oživiť turistický ruch formou v súčasnosti atraktívnej enoturistiky. Vinohradnícku tradíciu možno nanovo interpretovať súčasnou architektúrou, ktorá by mala byť inšpirovaná tradičnou technológiou a formami, môže však oživiť konvenčnú typológiu a experimentovať s novým vzťahom medzi vinárstvom a okolitou krajinou vinohradov.

 

Kompletné zadanie súťaže nájdete na stránke:

http://www.ytong.sk/sk/content/21-rocnik-medzinarodnej-studentskej-sutaze-xella-2015-2015.php

Súťažiaci sa musia zaregistrovať do formulára prostredníctvom tohto linku a dostanú heslo pre otvorenie podkladov súťaže. Súčasťou podkladov sú mapové podklady, historické foto, fotogaléria Svätojurského vinohradu, ortofotomapa a digitálny terénny model.

Komentovaná prehliadka pozemku sa uskutoční dňa 20. októbra 2015. Informácie budú priebežne aktualizované. 

Exkurzia sa bude konať v utorok 20.10.2015.
Spôsob prepravy - individuálne alebo hromadne vlakom. Odchod z Bratislavy - hlavnej stanice je o 12.00.
Zraz je vo Svätom Jure pred Mestským úradom, Prostredná ul. 29 o 13.00. Záujemcovia o prednášku k téme nech sa urýchlene registrujú, aby mali zabezpečené miesto v miestnom informačnom stredisku.