Prejsť na obsah
Dianie na SvF

ZÁŠTITU NAD 25. ROČNÍKOM SÚŤAŽE ŠTUDENTOV ARCHITEKTÚRY A POZEMNÉHO STAVITEĽSTVA PREVZALA PREZIDENTKA SR ZUZANA ČAPUTOVÁ.

 

Témou aktuálneho ročníka je P/REZIDENTSKÁ REZIDENCIA.

 

Cieľom súťaže je priniesť rôzne pohľady na to, ako by mohla bývať hlava štátu dôstojne, v zodpovedajúcom štandarde a v súlade s potrebnou bezpečnosťou. Projekty majú prezentovať varianty priestorových riešení, ktoré sa ponúkajú na danom pozemku pod Slavínom, v súlade s celosvetovými trendami podobného typu bývania vysokej diplomacie a najvyššieho predstaviteľa štátu. Nápady môžu byť inšpiratívne pri ďalšom rozhodovaní a pri hľadaní definitívneho riešenia v súvislosti s budúcnosťou prezidentskej rezidencie.

Prezidentská rezidencia by mala byť architektúrou „spolupracujúcou“, čiže premenlivou v čase a zároveň identifikujúcou sa s dobou a svojimi obyvateľmi.

 

Motto súťaže:

 

„ Reálny pohľad do reálneho sveta architektúry, reálny pohľad do sveta života hlavy štátu, jej kontinuálneho balansovania medzi súkromným a služobným. Plný architektonickej invencie, porozumenia prezidentským potrebám, povinnostiam i túžbam.“

 

Kompletné zadanie súťaže nájdete na stránke

https://www.ytong.sk/vysokoskolska-sutaz-ytong.php

Registrácia súťažiacich prebieha prostredníctvom tohto linku (po registrácii dostanú heslo pre otvorenie kompletných podkladov súťaže, ktoré sú k dispozícii a budú priebežne dopĺňané): https://www.ytong.sk/registracny-formular-studentska-sutaz.php

Informácie o exkurzii na „miesto činu“ budú včas zverejnené na našej stránke a stránke firmy Ytong, predbežný termín je koniec októbra.

ZADANIE/príloha

Autor TEXTU:  Ing. arch. Katarína Minarovičová, PhD.,

Koordinátorka súťaže na SvF STU

 

Autor FOTO – prevzatá z anotácie súťaže YTONG