Prejsť na obsah
Dianie na SvF

Po roku sa športovci zo Slovenskej technickej univerzity (STU) v Bratislave opäť predstavili na medzinárodnom turnaji. Tento rok to bol turnaj EuroComillas 2015 v Madride. Zúčastnilo sa ho viac ako 40 univerzít z Európy, Ázie a Afriky. STU sa predstavila v troch športových disciplínach (futbal, volejbal, basketbal) a rozhodne sa v medzinárodnej konkurencii nestratila, práve naopak. Vo volejbale sme vybojovali prvé miesto a spolu s nami oslávili zlato aj futbalisti zo Strojníckej fakulty. Aj basketbalistky podali vynikajúci výkon a prebojovali sa až do semifinále.

 - EuroComillas 2015 1  - EuroComillas 2015 2  - EuroComillas 2015 3  - EuroComillas 2015 4

Po minuloročnom víťazstve na turnaji EuroRoma v Ríme sme prišli do Madridu len s tými najvyššími ambíciami. V rámci základnej skupiny sme odohrali 2 zápasy - s domácimi hráčkami z Univerzity Comillas a s minuloročnými víťazkami turnaja zo Srbska. Turnaj sme zahájili zápasom proti obhajkyniam zo Srbska. Už počas rozcvičky sme zistili, že to bude veľmi ťažký zápas. Hneď v úvode prvého setu sme do toho šli naplno. Skvele sme blokovali a tým sme súperky držali na rozdiel 2-3 bodov. Toto vedenie sme si udržali až do konca setu. V druhom sete súperky začali lepšie podávať a predvádzať skvelé zákroky v poli. Napriek tomu sme si takmer celý set udržiavali 1 až 2 bodové vedenie a zápas sme nakoniec vyhrali - STU : Belehrad 2:0.

 

Posledný zápas v skupine sme odohrali s domácimi volejbalistkami. Španielky podali sympatický výkon  a predviedli veľmi peknú hru v poli. Zápas sme vyhrali a zo skupiny postúpili z 1.miesta priamo do semifinále, do ktorého spolu s nami postúpili družstvá z Českej republiky, Srbska a Talianska. 

 

Druhý hrací deň sme v semifinále boli na programe ako prvé. Našimi súperkami boli volejbalistky z Talianska. Prvý set sme vyhrali jednoznačne a to najmä zásluhou kvalitného servisu. V druhom sete sme na začiatku trošku stratili pri podaní súperovej najlepšej hráčky, ale podarilo sa nám vyhrať a boli sme vo FINÁLE. Druhé semifinále bolo veľmi napínavé a po veľkom boji si postup do finále vybojovali Srbky. A tak sme si vo finále zopakovali boj zo základnej skupiny. V prvom sete sme nezačali práve najlepšie. Súperkám sa darilo, boli povzbudzované veľkou skupinou srbských fanúšikov. Bolo to úplne iné družstvo ako v skupine. Skvelé bloky, ktoré zdobili našu hru v prvom vzájomnom zápase prestali fungovať a naopak na tých srbských končila väčšina našich útokov. Prvý set sme prehrali. Do druhého setu sme už nastúpili nahnevané a odhodlané bojovať. A tak aj tento set vyzeral - bol to boj o každú jednu loptu. Ako sa blížila koncovka setu, začalo sa nám viac a viac dariť na útoku. Druhý set sme napokon tesne vyhrali, a tak o tohtoročnom majstrovi musel rozhodnúť tetí set. V treťom sete sme hneď začali tvrdo, silou a ujali sme sa vedenia. V nasadenom skvelom tempe sme súperky prevalcovali. Bol to dramatický boj, ale my sme vyhrali!!! 

 

Volejbalistky zo Stavebnej fakulty : Janka Kubaliaková , Svetlana Šaušová, Mária Kollárová, Zuzana Krajňáková, Pavlína

Hercogová, Martina Gašpárková , Radka Kubaliaková (FA), Ivona Bronďošová (FCHPT))