Prejsť na obsah
Katedra architektúry

 TALENTOVÉ PRÍJMACIE SKÚŠKY 2019 

  • do 31. mája 2019 termín prihlásenia sa na talentové skúšky u akad. sochára Miroslava Pribiša (pribis@stuba.sk), prípadne na Katedre architektúry – 19. poschodie.
  • 11., 12 a 13. júna 2019 klauzúrna skúška z kreslenia v miestnostiach kresliarní B302 a na 22. poschodí v čase od 9:00 do 12:00 hod a od 13:00 do 16:00 hod. V termíne konania skúšky odovzdajú uchádzači akad. sochárovi Řehákovi aj portfólio (obsahujúce min. 2 ateliérové práce). Na skúšku je potrebné si priniesť: mäkké ceruzky (4B-8B), dva výkresy formát A2 a gumu.
  • 14. júna 2019 zasadá komisia na hodnotenie ateliérových tvorieb a zostavenie poradovníka uchádzačov.
  • 18. júna 2019 oznámenie výsledku talentovej skúšky.
  • 27. júna 2019 zasadnutie prijímacej komisie pre inžinierske štúdium a následné písomné informovanie uchádzačov o výsledku prijímacieho konania.

ARCHTRIP 2019 

Už po 8.rok Katedra architektúry organizuje odbornú študijnú cestu pod taktovkou architekta Pavla Paňáka - Archtrip 2019.

Tento rok spolu navštívime Francúzsko, Belgicko a Nemecko.

V programe sú diela od svetových architektov:

Sanaa, Diener & Diener, Rogers Stirk Harbour, Santiago Calatrava, LAN Architecture, Robbrecht en Daem, Xaveer De Geyter, Neutelings Riedijk, Zaha Hadid, Tony Fretton, Caruso St John, JDS Architects, De Vylder Vinck Taillieu, Stéphane Beel, RCR Arqutiectes, Abscis architecten, Marie-José Van Hee, a mnoho ďalších

Ak máte záujem, prihláste sa na:

archtrip.info@gmail.com

ostáva už len niekoľko voľných miest!!!

LETNÁ ŠKOLA UDRŽATEĽNEJ ARCHITEKTÚRY 2019 

Fakulta architektúry STU, Stavebná fakulta STU a Inštitút pre pasívne domy (IEPD) pre vás pripravili LETNÚ ŠKOLU UDRŽATEĽNEJ ARCHITEKTÚRY. Je to päťdňové podujatie, ktoré kombinuje teoretické prezentácie základov navrhovania udržateľnej a energeticky úspornej architektúry s informáciami z praxe.

Podujatie pripravili FA STU, SvF STU a iEPD, no podporili ho aj naši partneri: Saint-Gobain (divízia Isover), Baumit Slovensko, VELUX, Xella Slovensko (Ytong Slovensko), Kontrakting krov hrou, Internorm, REHAU, THERMO/SOLAR, ATREA, Zumtobel atď. Prednášky odborníkov z radov našich partnerov vám priblížia pohľad z praxe na problematiku udržateľnej architektúry.

Dátum: 24. - 28.6.2019
Miesto: Stavebná fakulta, Ateliér 22
Kapacita je obmedzená na prvých 50 študentov a registrácia sa spúšťa práve teraz!

Zvyšné info a prihlášku nájdete na : https://www.svf.stuba.sk/…/letna-skola-udrzatelnej-architek…