Prejsť na obsah
Celofakultné pracoviská
Kočovce panoráma

Vlastnú obec Kočovce tvoria do roku 1960 samostatné obce Beckovská Vieska, Kočovce a Rakoľuby, z ktorých každá si písala svoju históriu. Táto je uchovaná v mnohých historických pamiatkach, ktoré je možné obdivovať v hociktorom ročnom období.

Blízkosť mesta Piešťany, v súčasnom období najvýznamnejšieho slovenského kúpeľného mesta svetového mena s jeho prírodným prostredím, parkami, vodnou nádržou Sĺňava, poskytuje možnosti na rozvoj rekreačnej činnosti, turistiky a športu. Piešťany sú aj jedným z dôležitých kultúrnych centier Slovenskej republiky.

Okresné mesto Trenčín sa okrem iného preslávilo rozľahlým Trenčianskym hradom na skale priamo nad mestom. Pôvodne gotický hrad bol postavený v roku 1260, rozšírený a opevnený bol v 14. a 16. storočí. V zachovaných reprezentačných gotických palácoch a v kaplnke sú expozície Trenčianskeho múzea. Vrátiť sa do histórie je možné aj návštevou neďalekých zrúcanín Beckovského a Čachtického hradu.

Obcou Kočovce, časťou Rakoľuby, prechádza Vážska cyklomagistrála, z ktorej je možné odbočiť do susednej obce Kálnica (dĺžka odbočky je 4 km). Blízka sústava lesných ciest vytvára prekrásne možnosti aj pre horské bicykle. V lyžiarskom areáli Piesky v obci Kálnica sú vybudované dve trate pre zjazdovú a pretekársku cyklistiku.

Stredisko Piesky patrí medzi najznámejšie v Európe (i vo svete) najmä pre svoje technické parametre a kvalitný trávnatý porast s využitím lyžovania na tráve. Svahy, ktorých sklon je v priemere okolo 21 % a povrch málo členitý, vyhovujú predovšetkým lyžiarom začiatočníkom a rodinám s deťmi. To, že sa na nich nenachádzajú žiadne prekážky a sú zakončené dostatočným priestorom na dojazd, len zvyšuje ich bezpečnosť.