Prejsť na obsah
Knižnica a informačné centrum

⇒  Prístup do celej kolekcie vydavateľstva World Scientific Publishing pre celú STU

 

Kolekcia je dostupná na https://www.worldscientific.com/, prístup je aj cez www.infozdroje.sk, kde sa automaticky zobrazujú aj súvisiace pomôcky, informácie z katalógu atď.

Knihy a učebnice (Textbooks) sú dostupné všetky, ale len v režime čítania, nie je ich možné počas skúšobného prístupu sťahovať texty. V rámci skúšobného prístupu nie sú k dispozícii časopisy.

Popis kolekcie vrátane odkazov na používateľskú príručku a zoznamy titulov  nájdete na www.aib.sk/podpora/nastroje/2250-brana-k-e-zdrojom-stuba.

Prístup je nastavený pre počítačovú sieť celej univerzity a služba je otvorená až do 31. 1. 2022.

 

 

 

⇒   Prístup periodikám  "The Economist" a "The Financial Times"

Prístup k najčítanejším periodikám sveta majú používatelia zaistený cez IP adresy našej inštitúcie alebo cez vzdialený prístup z pohodlia domova alebo odkiaľkoľvek, kde sa práve nachádzajú. Stačí použít jednoduché heslo na prístup do databázi „Slovakia“.

navod

 

⇒   Odporúčané časopisy na publikovanie

Pedagogickým, výskumným pracovníkom a doktorandom Stavebnej fakulty STU ponúkame ako pomôcku zoznamy odporúčaných odborných časopisov indexovaných v databáze Web of Science (WOS) a/alebo v databáze SCOPUS (aktualizácia zoznamov - 2021). Viac čítajte TU.

 

⇒   Nový doplnok Knovel Browser Extension do prehliadačov Chrome a Edge 

        uľahčuje vyhľadávanie informácií odborného charakteru cez voľne dostupné internetové vyhľadávače.

        Čo všetko doplnok dokáže sa dozviete na www.aib.sk/novinky/2334-skratka-do-knovelu. Nájdete tu aj odkaz          na nainštalovanie doplnku do prehliadača.

        Animovanú ukážku možno vidieť tu

    

   Normy STN-online sprístupnené pre študentov STU (prístup ako v roku 2020)

na základe žiadosti STU boli vybrané služby STN-online (STN a TNI) sprístupnené počas aktuálnej pandemickej situácie pre všetkých. Viac čítajte TU

 

⇒   Ponúkame Vám nástroj na hodnotenie vedeckých časopisov

        KRITÉRIÁ  HODNOTENIA ČASOPISOV

 

    
  

 Staršie aktuality