Prejsť na obsah
Knižnica a informačné centrum

⇒   ProQuest Day

        17. júna 2021, online
        Prihlášky tuwww.aib.sk/seminare/742-proquest-day

        Stretnutie je určené informačným a vedeckým pracovníkom. Program je rozdelený na webináre v rozsahu         20-30 minút. Môžete sa tešiť na prípadové štúdie, praktické ukážky a novinky.

        Zastúpené budú témy - akvizícia e-kníh, zdigitalizované primárne pramene, e-zdroje v e-learningu,                            publikovanie a zviditeľnenie záverečných prác, textové a dátové dolovanie a viac.

  

⇒   Odporúčané časopisy na publikovanie

Pedagogickým, výskumným pracovníkom a doktorandom Stavebnej fakulty STU ponúkame ako pomôcku zoznamy odporúčaných odborných časopisov indexovaných v databáze Web of Science (WOS) a/alebo v databáze SCOPUS (aktualizácia zoznamov - máj 2021). Viac čítajte TU.

 

⇒   Nový doplnok Knovel Browser Extension do prehliadačov Chrome a Edge 

        uľahčuje vyhľadávanie informácií odborného charakteru cez voľne dostupné internetové vyhľadávače.

        Čo všetko doplnok dokáže sa dozviete na www.aib.sk/novinky/2334-skratka-do-knovelu. Nájdete tu aj odkaz          na nainštalovanie doplnku do prehliadača.

        Animovanú ukážku možno vidieť tu

  

⇒   Spustenie vypožičiavania študijnej literatúry 

Aktuálne informácie výpožičného oddelenia KIC (počas štúdia dištančnou formou) o vrátení, požičiavaní, predlžovaní študijnej literatúry a tiež o otváracích hodinách a kontaktoch sa dozviete TU.

  

   Normy STN-online sprísptupnené pre študentov STU (prístup ako v roku 2020)

na základe žiadosti STU boli vybrané služby STN-online (STN a TNI) sprístupnené počas aktuálnej pandemickej situácie pre všetkých. Viac čítajte TU

 

⇒   Ponúkame Vám nástroj na hodnotenie vedeckých časopisov

        KRITÉRIÁ  HODNOTENIA ČASOPISOV

 

    
  

 Staršie aktuality